Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, 16.03.2018, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Dario Bel, Miro Grgić, Goran Pataki
2:1(0:1) Slaven Belupo
Mirko Ivanovski 22' (11m)
Slaven Belupo

Branimir Korać • petak, 16.03.2018.

Dva potpuno različita poluvremena u Puli na otvaranju 26. kola HT Prve lige. U prvom je Slaven Belupo stigao do pogotka i imao još dva čista zicera da bi u drugom poluvremenu bila potpuno drugačija slika, Istra 1961 došla je do preokreta i imala još prilika za povećanje vodstva...

Važan dvoboj u Puli, važniji za domaćina nego za Slaven, a na kraju su domaćini i došli do punog plijena. S ova tri boda lakše dišu, malo su se odmaknuli od Cibalije i Rudeša te će i nakon ovog kola zadržati osmu poziciju.

Nakon prvog poluvremena nije izgledalo kao da će susret dobro završiti za domaćina. Puljani su mogli biti sretni s minimalnim zaostatkom na odmoru, Slaven Belupo je preko Mirka Ivanovskog mogao doći do gotovo nedostižne prednosti, ali napadač gostiju bio je vrlo dekoncentriran u završnici.

Uspavano je Istra ušla u utakmicu i već u trećoj minuti Ivanovski je imao prvu situaciju jedan na jedan s Vanjom Ivešom, međutim nije ga uspio svladati.

20 minuta kasnije ipak vodstvo za Koprivničane. Ivanovski je pogodio mrežu iz kaznenog udarca kojem je prethodilo igranje rukom Antonija Pavića kojem je ovo bila prva utakmica nakon teške ozljede koja ga je na dugo vremena izbacila s terena.

Ivanovski je bio središnja figura prvog dijela, ali nije se istaknuo po dobrom, osim tog pogotka. Još jedan čisti zicer promašio je u 44. minuti kada je još jednom bio sam pred Ivešom, ovaj put promašio je okvir gola.

U drugom dijelu potpuno drugačija priča. Puljani su izašli puno koncentriraniji i odlučniji, a nakon samo 15 minuta okrenuli su susret na svoju stranu. U 58. minuti iskosa s desne strane odlično je opalio u suprotni kut Andrea Ottochian i poravnao na 1:1, a samo dvije minute kasnije Dejan Maksimović ostavio je loptu za Gorana Rocu koji slično kao Ottochian, samo s druge strane, gađa suprotni kut za 2:1.

Nisu tu domaćini stali, propustili su još dvije prilike koje su mogle riješiti dvoboj i prije kraja. U 69. minuti iz kontranapada Kristijan Jakić pucao je snažno, ali pogodio vratnicu da bi u sljedećoj minuti Ottochian iz blizine iskosa potpuno sam pucao prema golu, ali istaknuo se vratar Antun Marković.

Do kraja susreta Slaven Belupo pokušao je doći barem do boda, ali izuzev jedne situacije pred kraj kada je pred Ivešom ostao Pero Pejić, ozbiljnije prijetnje nije bilo.