Split Tommy lakoćom svladao Alumnus i uhvatio priključak s Futsal Dinamom

Branimir Korać • nedjelja, 18.03.2018.

Split Tommy nije imao problema u 17. kolu 1. HMNL i lakoćom je slavio u gostima kod Alumnusa. S ova tri boda Splićani su ponovno uhvatili priključak s Futsal Dinamom...

Alumnus prema očekivanjima nije predstavljao poseban problem za Split Tommy. Rutinski odrađen posao za goste koji su brzo stvorili razliku i u nastavku susreta mirno su stigli do bodova.

Susret je krenuo vrlo efikasno i već u prvih 11 minuta postignuto je pet pogodaka i već tada bilo je jasno kako će gosti odnijeti puni plijen iz Zagreba.

Golijadu je otvorio već u trećoj minuti Tihomir Novak da bi u sedmoj i osmoj slovenski reprezentativac Matej Fideršek s dva pogotka povisio na 3:0.

Domaćin je minutu kasnije preko Tvrtka Ivana Pajalića smanjio zaostatak, ali Split je brzo otišao ponovno na tri gola prednosti golom Luke Perića u 11. minuti.

Uslijedilo je mirnije razdoblje i tek pet minuta prije kraja novi pogodak i to ponovno Pajalića koji smanjuje na 4:2. Ako se i pojavila kakva nada za domaćina, ugasio ju je u završnici Ante Ćorluka golom za konačnih 5:2.

Split Tommy i Futsal Dinamo sada na vrhu imaju po 43 boda i nastavljaju borbu za prvu poziciju uoči doigravanja. Za petama im je Novo Vrijeme koje ima tri boda manje.