Real Madrid
Real Madrid 6:3 Girona
Girona

Dario Dodić • nedjelja, 18.03.2018.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 29. kola La Lige na Santiago Bernabeuu su snage odmjerili Real Madrid i Girona. Dvoboj je završen s devet golova, od čega je čak četiri postigao Cristiano Ronaldo...

Ogled bez obrana igran je u Madridu gdje je Real u utakmici s čak devet pogodaka svladao senzaciju prvenstva Gironu. Hrabri su se Katalonci došli nadigravati s Kraljevskim klubom u svom prvom gostovanju na Santiago Bernabeuu u povijesti, kući se vraćaju sa šesticom u mreži.

Posebno je raspoložen za igru bio Cristiano Ronaldo, Portugalac je od prve minute gostima dao do znanja što ih čeka, za prvi zgoditak trebalo mu je deset minuta, na dodavanje Kroosa dovodi Real u vodstvo.

Već je ovim golom Ronaldo potvrdio kako nema jačeg golgetera u ligama petice u 2018. godini, a što tek reći za ono što je uslijedilo?

Prije Ronaldove rapsodije stigao je odgovor Girone. Nakon nešto manje od pola sata igre nesmotreni Carvajal radi nepotreban prekršaj i daje "skraćeni korner" gostima, ubacio je Granell, a glavom za 1:1 pogodio Cristhian Stuani. Bio je to njegov osmi gol glavom ove sezone, nitko nije zabio toliko golova glavom u ligama petice.

Na odgovor Reala čekalo se drugo poluvrijeme, već u 47. minuti najbolji asistent među napadačima, Karim Benzema, gura u šansu Ronalda, Portugalac vraća Real Madrid u vodstvo.

Opustile su se obrane u nastavku, na novi se gol čekalo deset minuta. Ovog je puta u ulozi asistenta bio Ronaldo, na 3:1 podiže Lucas Vazquez.

Pet minuta kasnije bilo je već 4:1. Benzemin pomalo sebičan pokušaj brani gostujući vratar Bono, lopta se odbija na noge Ronalda koji postiže svoj 50. hat-trick u karijeri.

Stuani brzo uzvraća novim golom glavom i smanjuje na 4:2. Ubrzo je igru napustio Mateo Kovačić, umjesto njega na travnjak je stupio Luka Modrić i do kraja susreta ubilježio asistenciju. Proigrao je Balea za peti pogodak Kraljevskog kluba.

Ubrzo je na 5:3 smanjila Girona preko Juanpea, u sudačkoj nadoknadi svojim čevrtim golom konačnih 6:3 postavlja sjajni Ronaldo.