Visok poraz Splita na gostovanju kod Lovćena

Petar Jenjić • srijeda, 21.03.2018.

Košarkaši Splita upisali su visok poraz na gostovanju kod Lovćena, u 21. kolu Druge ABA lige. Žuti su u prilično jednosmjernom susretu, u kojem nijednom nisu bili u vodstvu, izgubili rezultatom 79:56...

Nakon visokog poraza u domaćem prvenstvu od Zadra, košarkaši Splita sličnu sudbinu doživjeli su na gostovanju u Cetinju kod Lovćena. Crnogorska momčad slavila je rezultatom 79:56 i tako stigla do 11. pobjede u sezoni, a treće u posljednja četiri susreta. S druge strane, Split je upisao 11. poraz, a drugi uzastopni.

Nijednom tijekom susreta gostujuća momčad nije bila u vodstvu, a početkom druge četvrtine prvi se puta našla u dvoznamenkastom zaostatku (25:15). Do kraja druge četvrtine Lovćen je ubacio čak 32 poena i poluvrijeme zaključio s 22 poena viška (54:32). U nastavku susreta prevelike drame nije bilo i domaćin je upisao sigurnu pobjedu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Aleksa Popović s 18 poena i pet skokova, dok je Draško Albijanić dodao 12 koševa. Pavle Marčinković s 11 koševa i pet skokova bio je najbolji kod Splita, deset koševa dodao je Goran Filipović.