Norveška ipak prejaka, hrabra Hrvatska dobila drugi dio

Sportnet • srijeda, 21.03.2018.

Kao što je bilo i očekivano, Norveška je u 3. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se krajem godine održati u Francuskoj slavila protiv Hrvatske te tako nastavila pobjednički niz u skupini...

Hrvatska - Norveška 25:32 (10:18)

Dvorana II Doma sportova
Gledatelja: 750

Hrvatska: Ivana Kapitanović, Tea Pijević, Valentina Blažević, Ana Debelić, Paula Posavec 1, Larissa Kalaus 1, Ćamila Mičijević 7, Kristina Plahinek 1, Stela Posavec 1, Marijeta Vidak, Katarina Ježić 2, Dora Kalaus, Vesna Milanović-Litre 1, Marina Glavan 2, Maja Kožnjak, Aneta Benko 8

Norveška: Kari Aalvik Grimsbo, Katrina Lunde, Silje Margaretha Solberg, Mari Kristine Sobstad Molid, Veronica Kristiansen 9, Heidi Loke 3, Stine Skogrand 3, Stine Bredal Oftedal 3, Malin Larsen Aune, Kari Skaar Brattset 1, Helene Gigstad Fauske, Emilie Christensen, Amanda Kurtovic 2, Sanna Charlotte Solberg 6, Thea Mork 1, Marit Rosberg Jacobsen 4

Isključenja: Hrvatska 10 minuta (Benko, Plahinek, P. Posavec, Debelić, L. Kalaus), Norveška 4 minute (Larsen Aune, Sobstad Molid)

Sedmerci: Hrvatska 4/4 (Benko 4/4), Norveška 3/4 (Kristiansen 2/2, Bredal Oftedal 1/2)

Tijek susreta: 0:1 (Jacobsen), 0:2 (Bredal Oftedal), 0:3 (Kristiansen), 0:4 (Kurtovic), 1:4 (Glavan), 1:5 (Brattset), 1:6 (Jacobsen), 2:6 (Benko), 2:7 (Kristiansen), 3:7 (Milanović-Litre), 3:8 (Kurtovic), 3:9 (Jacobsen), 4:9 (Mičijević), 4:10 (Bredal Oftedal), 5:10 (Mičijević), 5:11 (C. Solberg), 6:11 (Benko), 6:12 (Kristiansen), 7:12 (Glavan), 7:13 (C. Solberg), 7:14 (C. Solberg), 7:15 (Kristiansen), 7:16 (Skogrand), 7:17 (Loke), 8:17 (S. Posavec), 8:18 (Mork), 9:18 (Ježić), 10:18 (Plahinek)

10:19 (Bredal Oftedal), 10:20 (Kristiansen), 11:20 (Mičijević), 12:20 (P. Posavec), 13:20 (P. Posavec), 13:21 (Skogrand), 14:21 (Benko), 15:21 (L. Kalaus), 15:22 (Kristiansen), 16:22 (Benko), 16:23 (Brattset), 16:24 (Kristiansen), 17:24 (Mičijević), 17:25 (Kristiansen), 18:25 (Benko), 18:26 (C. Solberg), 19:26 (Benko), 19:27 (C. Solberg), 19:28 (Jacobsen), 20:28 (Benko), 21:28 (Mičijević), 21:29 (C. Solberg), 22:29 (Ježić), 22:30 (Kristiansen), 23:30 (Benko), 23:31 (Loke), 24:31 (Mičijević), 24:32 (Loke), 25:32 (Mičijević)

Iz Doma sportova: Jan Šneler

Norveška ženska rukometna selekcija definitivno je najprepoznatljiviji kolektiv u ženskom rukometu. Upravo zato, pobjeda Norveške protiv Hrvatske ne treba nikoga iznenaditi, ali ono što budi vjeru u hrvatski rukomet jest stav reprezentacije. Mlade hrvatske rukometašice su se trudile maksimalno, prikazale požrtvovnu igru i tako pružile svoj maksimum te na kraju izgubile s prihvatljivom razlikom.

Nije počelo idealno. Iako ne treba niti sekunde sumnjati u želju hrvatskih rukometašica, susret su počele očito impresionirane i vrlo nervozne. Vrlo lako su Norvežanke došle do vodstva 0:4. U napadu je Hrvatska izgledala nedovoljno konkretno i bezidejno što možemo pripisati i iznimno pokretljivoj norveškoj obrani.

Nakon nešto manje od šest minuta, izbornik Hrvatske Nenad Šoštarić odlučio je pozvati minutu odmora nastojeći smiriti hrvatske reprezentativke. Taj rani timeout donio je pogodak Hrvatskoj. Na 1:4 smanjila je Marina Glavan. Ipak, Hrvatska se i dalje mučila, a Norveška je prilično lako dolazila do pogodaka.

Imala je kasnije Norveška vodstvo 3:9, no Hrvatska je ipak uspjela doći do 5:10 te je u tim trenucima Norveška izgubila ritam i izgledala također pomalo bezidejno. Osjetili su to i na norveškoj klupi te su u 15. minuti pozvali minutu predaha. Bilo je vidljivo kako Norveška ne želi uopće dovesti pobjedu u pitanje ili dozvoliti Hrvatskoj da se približi.

Ponovno je Hrvatska radila greške, nažalost sve češće u napadu gubila loptu ili pucala iz vrlo teških pozicija te je Norveška došla i do najvećih 7:17. U tim trenucima prijetio je potpuni potop na poluvremenu, no ipak čvršćom igrom u obrani i puno kvalitetnijim i bržim napadom Hrvatska je preko Katarine Ježić i Kristine Plahinek smanjila na 10:18 te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme ponovno je Norveška bolje otvorila serijom 2:0, međutim onda se pokazala jedna hrabra i srčana Hrvatska koja je serijom 3:0 spustila razliku na ispod onih osam golova s poluvremena. Borbeno su odigrale hrvatske rukometašice i makar razlika bila teško dostižna, predaje nije bilo što je bio znak da će se ova ekipa boriti do zadnje minute. Puno kvalitetnije odigrale su hrvatske rukometašice i većinom drugog dijela držale se oko šest golova zaostatka.

U posljednjih 15 minuta, Hrvatska je napravila nekoliko grešaka u nizu te su Norvežanke povećale vodstvo na 19:28. Ipak, bez obzira na izgubljenu utakmicu hrvatske su rukometašice igrale požrtvovno nastojeći što više smanjiti zaostatak. Na samom kraju, Hrvatska je ipak uspjela smanjiti zaostatak te je Norveška na kraju slavila sa 25:32.

U redovima Hrvatske najbolja je bila Benko s osam pogodaka, dok je Ćamila Mičijević dodala sedam. U redovima Norveške izvrsna je bila Veronica Kristiansen s 9 golova, dok je Sanna Charlotte Solberg dodala šest.

• narada10821.03.2018. u 20:20
    Ko ce mi reci kad je Penka odustala igrati za reprezentaciju? Sad cemo preci u novu fazu naseg zenskog rukometa: U izvjestajima ce bit: "Nase cure dobili su onaj perijod izmedu 35. 46. minute sa 2 gola prednosti."