HAŠK šokirao lidera, Opatija smanjila zaostatak

Ivan Šola • četvrtak, 22.03.2018.

Odigrano je 19. kolo Treće HNL Zapad u kojem je bilo dosta iznenađenja, definitivno ono najveće bilo je u Jastrebarskom gdje je Hašk porazio vodeću momčad prvenstva Vinogradar. Za još jedno iznenađenje pobrinuli su se nogometaši Trnja slavljem protiv Krka, dok su nogometaši Kurilovca osvojili mršavi bod protiv Segeste. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti sigurne domaće pobjede Dubrave i Maksimira s kojima se polako probijaju k vrhu tablice. Veliki županijski derbi u Labinu između Rudara i Pazinke završio je bez pogodaka, dok su nogometaši Opatije pobjedom protiv Jadrana smanjili zaostatak za Vinogradarom.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dubrave koji su pred svojim gledateljima porazili vrlo dobre goste iz Vrapča rezultatom 2:1. Igrala se 27.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Muhamed Alghoul, ali do kraja poluvremena gosti se vraćaju u egal kada Marin Tabaković trese domaću mrežu za 1:1. U nastavku utakmice obje su momčadi ostale s igračem manje kada su crvene kartone zaradili kod Dubrave Nikica Filipović, a kod gostiju Božidar Karamatić. Pitanje pobjednika odlučeno je u 82.minuti kada je Marin Mudražija zatresao gostujuću mrežu za konačan rezultat 2:1.

Veliko iznenađenje kola viđeno je u Zagrebu gdje su nogometaši Trnja fantastičnom igrom u posljednjih deset minuta u potpunosti preokrenuli vodstvo Krka, i tako upisali petu prvenstvenu pobjedu. Krenulo je sve već u petoj minuti kada su gosti došli u vodstvo zgoditkom Josipa Buršića. Gosti su držali prednost sve do 81.minute kada domaćini rade veliki preokret. Prvo je na 1:1 izjednačio Vlatko Martinović, da bi u samoj završnici Bruno Špišić postigao dva zgoditka za konačan rezultat utakmice 3:1.

Podjela bodova viđena je u Španskom gdje su istoimeni domaćin i Zagorec iz Krapine odigrali utakmicu bez pobjednika, što je na kraju i najrealniji ishod ova dva protivnika. Po vrlo teškom i natopljenom terenu bolje su se snašli domaći nogometaši koji su poveli u 24.minuti kada je Toni Šoša precizno pogodio gostujuću mrežu za 1:0. Isti je igrač u 64.minuti loše reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:1. Na samom kraju utakmice domaćini su mogli do pobjede, igrala se 90.minuta kada je dosuđen kazneni udarac za Špansko, a usput je gostujući igrač Andrej Ladripet zaradio izravni crveni karton. Međutim Marko Butumović promašio je kazneni udarac, pa je samim time na kraju završilo 1:1.

Jedna od dviju utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Labinu gdje su domaći Rudar i Pazinka iz Pazina podijeli bodove. Županijski derbi odigran je uz vrlo malo prilika, gdje su obje ekipe bile više koncentrirane na obranu, dok su vratari uglavnom bili nezaposleni. S obzirom na prikazano podjela bodova je najpravedniji ishod, s kojom su ipak nešto zadovoljniji gostujući nogometaši.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Opatije koji su pred svojim gledateljima porazili Jadrana iz Poreča s visokih 3:0. Mreže su mirovale sve do 52.minute kada je glavni sudac utakmice Martin Tomačić dosudio kazneni udarac za domaćine, koji je sigurno realizirao Alen Matovina za 1:0. Svaku nadu gostiju u pozitivan rezultat uništio je Andrea Banić koji je u 78.minuti zaradio drugi žuti karton, i tako morao ranije put svlačionice. Brojčani višak domaćini su vrlo brzo iskoristili, pa je tako u 82.minuti Sandro Ugrina zatresao mrežu za 2:0. Konačan potop Jadrana potvrdio je svojim drugim zgoditkom Alen Matovina u 90.minuti.

Desetu prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Maksimira koji su na domaćem terenu na umjetnoj travi s minimalnih 1:0 porazili Zagreb. Po vrlo hladnom i kišovitom vremenu u vrlo dobroj utakmici odlučio je jedan potez u drugom poluvremenu. Igrala se 66.minuta utakmice kada je jedini pogodak na utakmici postigao Marin Žugaj za velika tri boda Maksimira.

Još jedno iznenađenje viđeno je u Kurilovcu gdje je istoimeni domaćin neočekivano kiksao i tako izgubio unaprijed upisana tri boda odigravši sa zadnjom Segestom 1:1. Igrala se 13.minuta kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Matej Kelava. Odmah na početku drugog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za goste, što je Ivan Lovrić realizirao za konačan rezultat utakmice 1:1.

Derbi sredine tablice odigrali su Vrbovec i Dugo Selo, koji su u vrlo zanimljivoj i borbenoj utakmici na kraju podijelili bodove. Igrala se 44.minuta utakmice kada su gosti ostali s igračem manje, žute kartone upario je Stipe Mamuza. U 55.minuti dosuđen je kazneni udarac za Vrbovec, ali je udarac Matije Dimovića obranio gostujući vratar Ivan Sušak. Do kraja utakmice gosti su ostali s još jednim igračem manje, crveni karton zaradio je Domagoj Desput. Međutim i s dva igrača manje gosti su izdržali nalete domaćina, i velikom borbenošću osvojili veliki bod.

Za najveće iznenađenje u kolu pobrinuli su se nogometaši Haška koji su na gostovanju u Jastrebarskom kod Vinogradara upisali četvrtu pobjedu u sezoni. Gosti su šokirali domaćine već u prvoj minuti kada je Marko Novokmet zatresao mrežu za 0:1, a do kraja poluvremena vodstvo je udvostručio Lovro Mraković. U 37.minuti utakmice Vinogradar je ostao s igračem manje kada je parne žute kartone zaradio Marko Povrženić. Igrala se 74.minuta utakmice kada su gosti zgoditkom Vida Krajačića digli svoju prednost na nevjerojatnih 0:3. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli samo uljepšati poraz, prvi topnik lige Igor Prijić postigao je dva zgoditka za konačan rezultat utakmice 2:3.