Sjajni Zubac vratio Lakerse iz ponora pa bačen na klupu, Bender bolji od Šarića i Hezonje, LeBron nadmašio Jordana

Dario Dodić • subota, 31.03.2018.

Bogata NBA večer je iza nas, od četvorice Hrvata koji su nastupali uvjerljivo najbolji bio je Ivica Zubac, kreator velikog povratka Lakersa protiv Bucksa. LeBron James srušio je NBA rekord po broju uzastopnih dvoznamenkastih utakmica i tako nadmašio Michaela Jordana...

20 koševa prednosti i činilo se laganu pobjedu u rukama imali su Milwaukee Bucksi u gostima kod Los Angeles Lakersa dvije minute prije kraja treće četvrtine. Trener domaćih Luke Walton vjerojatno se pomirio s porazom pa je u vatru gurnuo i Ivicu Zupca, koji mu se na ukazanom povjerenju zahvalio maestralnom predstavom.

Uslijedio je šou Ivice Zupca i Alexa Carusa, Lakersi su na krilima dvojice igrača koji su često zajedno igrali u razvojnoj ligi stigao od zaostatka 95:75 do 104:104 šest i pol minuta prije kraja susreta. Minutu kasnije Zubac je napustio parket i više se nije vratio u igru, Lakersi su u produžetku izgubili 124:122.

Zubac je na parketu ukupno proveo tek 12 minuta i za to vrijeme ubacio čak 16 poena uz pet skokova od čega tri u napadu. Šutirao je 6/9 za dva poena i 4/5 s linije slobodnih bacanja. Alex Caruso dodao je šest asistencija.

Buckse je do pobjede predvodio Eric Bledsoe s 39 koševa i šest asistencija, Khris Middleton je dodao 28 poena, Giannis Antetokounmpo koš manje uz 16 skokova.

Najbolji strijelac Lakersa bio je Kyle Kuzma s 27 koševa, 20 je dodao Lopez.

Unatoč izostanku Joela Embiida, koji će zbog orbitalne frakture oko lijevog oka zarađene u sudaru s Fultzom morati na operaciju te unatoč neraspoloženom Dariju Šariću Philadelphia 76ersi lagano su došli do gostujuće pobjede protiv Atlanta Hawksa.

Tek tri četvrtine ozbiljne košarke bile su potrebne Sixersima da bi dohvatili devetu uzastopnu pobjedu, u četvrtoj su priliku dobili igrači koji ne igraju toliko često pa su se Hawksi rezultatom 32:15 dokopali prihvatljivijeg poraza, 101:91.

Odličnu je partiju za 76erse još jednom pružio Ben Simmons, ubilježio je peti triple-double u posljednjih deset utakmica, 11. ukupno ove sezone, večer je okončao s 13 koševa, 12 skokova i 11 asistencija. Sixerse je predvodio Ersan Ilyasova, u 30 minuta ubacio je 21 koš i dodao 16 skokova. 19 je poena pridodao JJ Redick. Šarić je na parketu proveo 26 minuta i za to vrijeme ubacio šest poena (0/3 za 2, 2/7 za 3) uz četiri skoka, tri asistencije, dvije ukradene lopte, ali i pet izgubljenih.

Najbolji je kod Hawksa s 20 poena bio Damion Lee, Prince i Taylor su dodali po 12 ubačaja.

U dvoboju momčadi kojima je poraz vjerojatno draži od pobjede slavili su Chicago Bullsi na gostovanju kod Orlando Magica. Bullsi su s 90:82 prekinuli niz od sedam poraza. Velikim preokretom u trećoj četvrtini Magic je stigao do vodstva, no na kraju su zakazali domaći u posljednjoj dionici igre pa je do pobjede stigla gostujuća momčad.

Bullse su sa po 13 koševa predvodili Markkanen i Kilpatrick, još je samo Payne bio dvoznemankast s 11 ubačaja.

Mario Hezonja je nakon sjajne partije protiv Brooklyna ponovno završio na klupi, Magic su predvodili Gordon (18 koševa), Augustin (15) i Vučević (12 koševa, 14 skokova). Trojac je iz igre postigao 36 koševa i za to ispucao 53 lopte.

Hezonja je odigrao 27 minuta i ubilježio tek pet poena (1/1 za 2, 1/7 za 3) uz četiri skoka, asistenciju, dvije ukradene lopte i blokadu.

U 867. uzastopnoj utakmici LeBron James je upisao dvoznamenkast broj koševa i tako s trona svrgnuo Michaela Jordana, kojem je to pošlo za rukom 866. puta zaredom. James je bio na rubu triple-doublea, vodio je Cleveland Cavse do domaće pobjede 107:102 protiv New Orleans Pelicansa.

LeBron je utakmicu završio s 27 poena, devet skokova i 11 asistencija, loptu je uzeo za uspomenu, pobjedom su se Cavsi zadržali pri vrhu Istoka. 23 je koša s klupe dodao Jordan Clarkson, na 16 se zaustavio Hood. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Jrue Holiday je s 25 poena bio prvo ime Pelicansa, Nikola Mirotić dodao je 20, Anthony Davis 16 poena i osam skokova.

Houston Rocketsi su na svom parketu bili u neočekivanom zaostatku protiv Phoenix Sunsa, gosti su imali prednost od 21 poena u drugom poluvremenu, no na kraju su zahvaljujući košu Geralda Greena sa zvukom sirene do pobjede 104:103 ipak stigli domaći košarkaši. Bila je to 11. uzastopna pobjeda Rocketsa i 14. uzastopni poraz Sunsa čime je klub iz Phoenixa izjednačio negativni rekord franšize.

Prvo ime Rocketsa ipak je bio James Harden s 28 koševa, osam skokova i deset asistencija, iako je tricu šutirao mizernih 1/8. 18 je koševa dodao Tucker, Joe Johnson 16, Green je večer okončao s 15 ubačaja.

Najbolji je kod Sunsa bio Josh Jackson s 27 poena, Daniels je dodao 23, Ulis 16 uz 12 asistencija. Dragan Bender odigrao je nešto manje minuta nego inače (18), ali ih je bolje nego inače iskoristio. Ubacio je sedam poena (2/2 za 1, 1/1 za 2, 1/2 za 3) i dodao skok, dvije asistencije i blokadu.

Denver Nuggetsi su u produžetku stigli do pobjede 126:125 u gostima kod Oklahoma City Thundera. Sjajnu je partiju odigrao Paul Millsap, bio je prvo ime susreta s 36 koševa i devet skokova. 23 je koša uz 16 skokova dodao Nikola Jokić, 18 je ubacio Barton, 15 Murray.

Russ Westbrook je s 33 poena, devet skokova i 13 asistencija bio najbolji kod domaćina, 23 je koša uz devet skokova dodao Carmelo Anthony.

Nakon poraza protiv Memphisa kojeg je zbog rođenja sina propustio Damian Lillard pobjedama su se vratili Portland Trail Blazersi, na svom su parketu sa 105:96 stigli do pobjede protiv Los Angeles Clippersa.

Raspoložen je bio Jusuf Nurkić, s 21 košem i 12 skokova predvodio je Blazerse do pobjede. Lillard je dodao 17 koševa, sedam skokova i 11 asistencija.

Najbolji je kod Clippersa bio Lou Williams s 23 koša.

• Obrisan korisnik02.04.2018. u 08:14
    nevjeorjatno da mi je vidjet kretena koji vodi te Lakerse, iskreno nikada ih nisam ni volio pa nemam pojma ni tko igra ni tko im je trener, ali ovako Zubca zajebavat, mali ti ubaci 16 poena za 12 minuta vrati ti momčad u igru, i ti ga staviš na klupu kad se igraju produžeci, ono ne mogu opisat... [više na forumu]
  • narada10831.03.2018. u 20:39
    Waltonova odluka da vraca igraca na klupu koji mu - zajedno sa Caarusom - donio preokret....je kao da je trenerski zanat ucio u HKS-u.