Premier liga, 32. kolo, 31.03.2018, 13:30 h
Crystal Palace
Crystal Palace 1:2 Liverpool
Liverpool

Sportnet • subota, 31.03.2018.

Četiri dana prije utakmice Lige prvaka protiv Manchester Cityja, Liverpool je gostovao u sklopu 32. kola Premiershipa kod Crystal Palacea i preokretom došao do pobjede...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je prije utakmice bio veliki favorit, Liverpool je puno teže nego što se očekivalo došao do pobjede protiv Crystal Palacea. Iako im je reprezentativna stanka pomogla da se najbolji igrači odmore i rekuperiraju prije važnih dvoboja, moguće je da je i taj odmor zaustavio sjajnu formu Liverpoola.

Kao što je to čest slučaj kada igra Liverpool, utakmica je krenula vrlo živo. Već u prvim minutama igre Crystal Palace je mogao doći do vodstva preko Wilfrieda Zahe, a Liverpool preko Sadija Manea, no oba njihova pokušaja nisu bila precizna. U 12. minuti domaćin ipak dolazi do vodstva.

Zaha je bio u glavnoj ulozi, izbio je sam na rubu šesnaesterca i krenuo u lob vratara Loriusa Kariusa koji je prezakašnjelom reakcijom doslovno nokautirao domaćeg napadača. Sudac Neil Swarbrick opravdano je pokazao na bijelu točku a udarac je precizno izveo Luka Milivojević.

To rano vodstvo odlično je došlo domaćima koji su sada mogli zatvoriti se u obranu i s vodstvom u ruci čekati priliku za protunapad. U 30. minuti, Mane je postigao gol, no kao što je ponovljena snimka pokazala Senegalac je bio u zaleđu te je pogodak ispravno poništen. Dominirao je Liverpool do kraja prvog dijela, gosti nisu imali praktički niti udarca no izjednačenja nije bilo.

Aktivan je bio ponajviše Mane koji niti udarcem u 44. minuti nije uspio pogoditi mrežu. Na odmor se otišlo s vodstvom domaćih mada je teško bilo za očekivati da će takav rezultat i ostati. Potvrda te tvrdnje došla je nakon samo četiri minute nastavka. James Milner oštro je ubacio u peterac, a Mane postavio nogu i postigao gol za 1:1. Nakon svih pokušaja, iznimno dobrih je važno naglasiti, senegalski napadač konačno je došao do zgoditka.

Ono što je Zaha bio za Crystal Palace, u drugom dijelu bio je Christian Benteke. On je vjerojatno bio silno motiviran da bivšem klubu postigne pogodak no nije se najbolje snašao u dvije izgledne prilike u 58. minuti utakmice. Svega par minuta kasnije, Karius se iskupljuje za veliku grešku kod jedanaesterca te odlično brani pokušaj Patricka van Aanholta.

Crystal Palace se sve više počeo zatvarati, kao da su mislili da nema šanse da Liverpool u posljednjim minutama dođe do drugog gola pritom zaboravljajući na maestralnog Mohameda Salaha. Salah danas definitivno nije bio najbolji Liverpoolov igrač ali kada je bilo najpotrebnije, Egipćanin je bio tu. U 84. minuti lopta je ubačena visoko u šesnaesterac, Andrew Robertson ju isprve spušta na Roberta Firmina. Brazilac nije stigao doći do lopte no na nju je stigao Salah koji manirom najvećih napadača, mirno primiruje loptu i silovito pogađa mrežu za vodstvo Liverpoola.

Do kraja je ostalo premalo vremena za promjenu rezultata te Liverpool ipak odnosi sva tri boda doma. Salah, kojemu je ovo bio 29. gol u Premiershipu ove sezone, je još jednom pokazao kako ne mora biti najbolji igrač na utakmici da bi u presudnom trenutku bio na pravom mjestu. Napomenimo za kraj kako je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ušao u igru u 70. minuti umjesto Adama Lallane.