Odličan nastup Željka Šakića u pobjedi Cluja

Petar Jenjić • subota, 31.03.2018.

Košarkaši Cluja stigli su do 19. prvenstvene pobjede, a četvrte u posljednjih pet utakmica. U sklopu 24. kola rumunjskog prvenstva bili su bolji od Temišvara rezultatom 98:89, a odličnu utakmicu u pobjedničkim redovima odigrao je Željko Šakić...

Rumunjsko košarkaško prvenstvo, točnije Liga prvaka, stigla je do 24. kola, a večeras su odigrane dvije utakmice. U onoj nama zanimljivijoj Cluj je na domaćem parketu svladao košarkaše Temišvara rezultatom 98:89. Četvrta je ovo pobjeda u posljednjih pet utakmica, a 19. ukupno, za domaću momčad koja je tako zadržala korak za prvim mjestom.

Većim dijelom susreta Cluj je bio u prednosti, a uoči posljednjih deset minuta imao je 11 poena viška (73:62). Uspijevao je Temišvar u nekoliko navrata tijekom četvrte dionice spustiti zaostatak, najbliže je stigao dvije i pol minute prije kraja (88:84), no domaća momčad sačuvala je prednost i došla do pobjede.

Najbolji je u redovima Cluja bio Giordan Watson s 25 poena i pet skokova, a slijedio ga je Željko Šakić koji je susret zaključio s 21 košem (5/8 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 5/5), sedam skokova i šest asistencija za 28 i pol minuta provedenih na parketu.

Goste je predvodio Marko Jeremić s 19 koševa, Adrian Diaz dodao je 16 poena i sedam skokova.