Odlični Buva predvodio Istanbul do pobjede, Fenerbahče do 20. slavlja sezone

Petar Jenjić • subota, 31.03.2018.

Novu odličnu utakmicu u redovima Istanbula odigrao je Ivan Buva koji je predvodio svoju momčad do gostujuće pobjede nad Sakaryom. Novo slavlje upisao je Fenerbahče koji je bio bolji od Buyukčekmecea, dok je nešto lakše od očekivanog Bešiktaš slavio protiv Banvita...

Nešto lakše od očekivanog do pobjede je stigao trećeplasirani Bešiktaš koji je pred domaćim navijačima slavio protiv četvrtog Banvita. Domaćin je slavio rezultatom 79:64, u utakmici u kojoj je tek u jednom navratu ispustio vodstvo. Na poluvremenu Bešiktaš je imao 13 koševa viška (47:34), a razliku je održavao kroz cijelu treću četvrtinu. Gostujuća momčad u posljednjih deset minuta stigla je na minus šest (66:60), no Bešiktaš odgovara serijom 13:0 i rješava pitanje pobjednika.

Domaću momčad do pobjede predvodio je Cody Lalanne sa 17 poena i sedam skokova, Josh Adams dodao je 13 koševa, sedam skokova i šest asistencija, a Earl Clark 12 poena. Najbolji je kod Banvita bio Andy Rautins sa 16 koševa, dok je Ridvan Öncel dodao 11 koševa.

Do 20. prvenstvene pobjede stigao je Fenerbahče na gostovanju kod Buyukčekmecea rezultatom 88:80, čime je domaćinu nanio peti uzastopni poraz. Buyukčekmece se vrlo dobro držao kroz veći dio susreta, iako je u nekoliko navrata zaostajao dvoznamenkastom razlikom. Još četiri minute prije kraja Fenerbahče je imao tek šest koševa viška (79:73), no vrlo brzo radi seriju 9:0, dolazi do najvećih 15 razlike i bez većih problema zaključuje susret u svoju korist.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luigi Datome sa 16 koševa, James Nunnally dodao je 11 poena. Najbolji je kod domaćina bio Erving Walker s 26 poena, dok je Bracey Wright dodao 14 koševa i sedam skokova.

Drugu pobjedu u posljednje tri utakmice upisao je Istanbul koji je danas slavio na gostovanju kod Sakarye rezultatom 95:87. U samom dvoboju nedostajalo je prevelike drame jer je gostujuća momčad već na poluvremenu imala 21 poen prednosti (49:28). Završnicu susreta domaćin je uspio učiniti nešto zanimljivijom, stigao je do minus šest (90:84), ali za nešto više nedostajalo je vremena.

Ponovno je odličan u pobjedničkim redovima bio Ivan Buva koji je susret zaključio s 23 poena (9/14 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 5/6), sedam skokova i dvije asistencije za 29 minuta provedenih na parketu. Hrvatskom košarkašu priključili su se Ryan Toolson s 19 koševa i šest dodavanja te Michael Thompson s 18 poena i pet asistencija.

Najbolji je u redovima Sakarye bio Nathan Boothe s 22 poena i 12 skokova, dok su po 18 koševa dodali C.J. Harris i Can Korkmaz (pet skokova).

Super ligi, 23. kolo:
Bešiktaš - Banvit 79:64
Trabzonspor - Pinar Karsiyaka 108:105 (Eldridge i Heslip 23p / Jarrod Jones 35p, 8sk, Marko Banić nije nastupio)
Buyukčekmece - Fenerbahče 80:88
Sakarya BB - Istanbul BB 87:95