Premier liga, 32. kolo, 01.04.2018, 17:00 h
Chelsea
Chelsea 1:3 Tottenham
Tottenham

Sportnet • nedjelja, 01.04.2018.

Iako je Chelsea imao vodstvo od 1:0 i solidnu igru, engleski reprezentativac i organizator igre Tottenhama, u samo četiri minute potpuno je preokrenuo tijek utakmice i dvama pogocima donio pobjedu svojoj momčadi...

PIŠE: Jan Šneler

Navijači Tottenhama i Engleske mogu biti mirni jer unatoč tome što nema u prvoj postavi Harryja Kanea, odličan posao radi Dele Alli. Ovaj mladi 21-godišnji Englez s dva je pogotka potpuno šokirao Chelsea i donio važne bodove svojoj momčadi kojima praktički osiguravaju Ligu prvaka sljedeće godine. Prva je ovo pobjeda Spursa na Stamford Bridgeu nakon 28 godina.

Derbi između Chelseaja i Tottenhama počeo je vrlo uzbudljivo. Nije trebalo dugo vremena proći, a Alli je glavom skoro doveo Tottenham u vodstvo. Iako zabijanje glavom nije njegov glavni forte, Alli je iskoristio odličan centaršut Christiana Eriksena.

Chelsea nije ostao dužan kolegama iz sjevernog Londona. U 18. minuti Willian je odlično šutirao, no još ljepše obranio je Hugo Lloris. Samo minutu kasnije, Chelsea je došao do zgoditka, no strijelac poništenog pogotka Marcos Alonso bio je u zaleđu.

Konačno, u 30. minuti dolazimo do prvog pogotka. Ubacio je Victor Moses, Lloris jako loše reagirao i potpuno krivo procijenio loptu koja je točno došla do Alvara Morate. Španjolski napadač vrlo lijepo glavom postiže vodeći pogodak za Chelsea. Činilo se kako će tim rezultatom završiti prvi dio, no onda se ukazao nevjerojatni Eriksen.

U prvoj minuti sudačke nadoknade, Eriksen je s tridesetak metara svom silinom pucao, lopta je išla po sredini pod prečku, a vratar Willy Caballero samo je pogledom ispratio kako ulazi u mrežu. Iako će mnogi reći da je argentinski vratar mogao bolje reagirati, putanja je bila iznimno nezgodna, a lopta brza i jaka.

Taj gol Eriksena bio je golemi vjetar u leđa za Tottenham i sve ono što će uslijediti u drugom dijelu. Nastavak utakmice počeo je mirnije nego prvi dio, kao da se spremalo za veliki crescendo koji je trebao uslijediti kasnije.

Taj rasplet događaja počeo je u 62. minuti. Eric Dier je prekrasnom dubinskom loptom pronašao Allija koji je prošao nekoliko igrača, iz prve smirio loptu i u trku plasirao loptu u mrežu. Prekrasan pogodak, definitivno jedan od najljepših golova ove sezone u Premiershipu.

Nastavak dominacije i zaključak utakmice uslijedio je par minuta kasnije. U 66. minuti Son je iskosa trčao prema golu Chelseaja i unatoč boljim rješenjima pokušao zabiti gol. Caballero je na kratko odbio loptu, koja ponovno dolazi do Sona koji još jednom, iako je imao boljih rješenja, puca, no opet neuspješno. Konačno, igrači Chelseaja nisu uspjeli izbaciti loptu iz šesnaesterca te ona dolazi do Allija, a ovaj iz prve puca i poentira za 1:3 vodstvo Tottenhama.

Do kraja utakmice bilo je jasno kako će Chelsea teško doći do preokreta. Potpuno su izgubljeno izgledali i sve je u nekoliko minuta bilo gotovo. Iako je vjerojatno kako će pričekati kraj sezone, teško je vjerovati da će vlasnik Chelseaja Roman Abramovič ostaviti trenera Antonija Contea i narednu sezonu na klupi. Ovim porazom, Chelsea si je vrlo vjerojatno zatvorio vrata Lige prvaka za sljedeću sezonu.