Branimir Korać • nedjelja, 01.04.2018.

Derbi kola turskog nogometnog prvenstva odigran je u Istanbulu, a ostat će u sjećanju po golu Juraja Kučke koji je s centra zabio za smanjenje na 2:1...

Galatasaray je stigao do vrijedna tri boda u derbiju protiv Trabzonspora, ovom pobjedom vratio se na vrh ljestvice, a susret je obilježio fantastičan pogodak slovačkog reprezentativca Juraja Kučke koji je zabio s centra i to neobranjivo u gornji kut Muslerinog gola.

Na kraju je taj gol Trabzonsporu malo značio, došao je prekasno, u 92. minuti kada je već Galatasaray imao dva gola prednosti i samo čekao kraj. Dosuđen je prekršaj na sredini igrališta, Kučka nije oklijevao nego je odmah zapucao prema golu uočivši kako je Muslera napustio vrata i sjajno je pogodio.

Inače, Galatasaray je imao vodstvo 2:0 zahvaljujući golovima Sofianea Feghoulija iz sedme minute i Bafetimbija Gomisa iz 60.

S ovom pobjedom Galatasaray na vrhu ljestvice ima bod više od Basaksehira, a Trabzonspor je peti sa šest bodova manje od četvrtoplasiranog Fenerbahčea.