Branimir Korać • nedjelja, 01.04.2018.

Ivan Santini nakon dugačkog golgeterskog posta napokon je zabio, ali Caen je unatoč tome upisao poraz. U sve težoj situaciji je Lille koji je ponovno poražen na svom terenu...

U susretu 31. kola francuskog prvenstva Caen je ugostio Montpellier i upisao poraz 3:1. Jedini pogodak za domaćina upisao je Ivan Santini u samoj završnici kada je već bilo poznato kako će gosti odnijeti sva tri boda.

Caen je tako nastavio sa skromnim igrama, u posljednjih sedam prvenstvenih nastupa upisao je samo jednu pobjedu, a Montpellier je prekinuo niz remija kojih je skupio čak pet u nizu. Ovdje je zasluženo slavio, u dvoboju s četiri pogotka u kojem su gosti rano zabijali i tako riješili pitanje pobjednika.

Sredinom prvog poluvremena Montpellier je postigao dva pogotka u samo dvije minute razmaka, Giovanni Sio bio je strijelac u 21. minuti, a Ellyes Skhiri dvije minute kasnije povisio je na 2:0.

Sio je i na startu drugog dijela bio strijelac, zabio je za 3:0 da bi u završnici Ivan Santini napokon prekinuo post i smanjio na 3:1 udarcem glavom nakon ubačaja Rodelina.

Gostujuću pobjedu upisala je Nice koja je slavila u gostima kod davljenika Troyesa. Alassane Plea bio je dvostruki strijelac, u svakom poluvremenu zabio je po jedan pogodak i ostavio je Troyes u problemima u zoni ispadanja.

Neočekivano visok domaći poraz upisao je Nantes koji je ugostio St. Etienne i izgubio s čak 3:0. Gosti igraju u odličnoj formi, ali unatoč tome malo tko je očekivao baš ovakav raspad Nantesa.

Imao je Nantes čak 20 udaraca prema golu gostiju, ali samo četiri išli su u okvir, ostali su bili neprecizni dok je s druge strane St. Etienne s manjim brojem pokušaja bio precizniji.

Prvi pogodak za goste je postigao Mathieu Debuchy, ovozimsko pojačanje iz Arsenala, a u drugom dijelu još dva pogotka dodao je Remy Cabella.

U dvoboju dvije momčadi koje su daleko od prave forme Guingamp je bio bolji od Bordeauxa i slavio s 2:1. U obostrano otvorenom susretu domaćin je slavio golovima Clementa Greniera i Mustaphe Dialla dok je Malcom u završnici samo smanjio na 2:1.

Nastavljaju se muke po Lille koji je upisao novi poraz i to protiv suparnika u borbi za opstanak. Na svom travnjaku izgubio je od Amiensa 1:0 iako je bio opasniji, a pogodak odluke pao je na startu drugog poluvremena kada je John Mendoza zabio jedini pogodak na susretu.

Burno je bilo u Strasbourgu gdje je Metz tražio bodove kako bi se aktivnije uključio u borbu za ostanak, imao je i vodstvo do 80. minute, igrao gotovo 20 minuta s igračem više, ali nije izdržao.

Stephane Bahoken doveo je domaćina u vodstvo da bi Emmanuel Riviere i Florent Mollet donijeli Metzu preokret. Dodatni problem za domaćina javio se u 64. minuti kada Abdallah Ndour zarađuje izravni crveni karton. Igrača više Metz nije iskoristio, brojčano stanje izjednačilo se u 77. minuti kada je na drugoj strani isključen Vahid Selimović da bi Strasbourg tri minute kasnije poravnao na 2:2 preko Ernesta Seke.