Koprivnica šokirala Slaviju, velika gužva na vrhu tablice

Ivan Šola • ponedjeljak, 02.04.2018.

Odigrano je 19. kolo 3. HNL Istok u kojem su većinom ostvareni očekivani rezultati. Derbi kola odigrao se u Pleternici gdje je Koprivnica pobijedila domaću Slaviju, dok se za iznenađenje kola pobrinulo Belišće otkinuvši dva boda Marsoniji. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaću pobjedu Bedema koji je preokretom u drugom dijelu slavio protiv Bjelovara, te prvu proljetnu pobjedu Mladosti iz Ždralova protiv Croatije iz Đakova. Podjela bodova viđena je u Vukovaru i Bijelom Brdu, dok je utakmica između Varteksa i Osijeka odgođena zbog natopljenog terena.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Belišća koji su na domaćem terenu podijelili bodove s Marsonijom. Na prvi pogodak čekala se 27.minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Marin Vučemilović. Ipak do kraja poluvremena gosti su se vratili u egal, igrala se 42.minuta kada je Marko Čanić zatresao domaću mrežu za 1:1. U nastavku utakmice obje su momčadi imale svoje prilike za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Aktualni prvaci lige nogometaši Međimurja stigli su do devete prvenstvene pobjede savladavši na svome terenu Slavoniju iz Požege 2:0. Domaćini su poveli u 12.minuti kada je Igor Tkalčić preciznim udarcem zatresao gostujuću mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju kada je glavni sudac utakmice Lučano Blašković dosudio kazneni udarac za Međimurje, a siguran realizator za 2:0 bio je Filip Škvorc.

Još jedna podjela bodova viđena je u Vukovaru gdje su istoimeni domaćin i Čepin u vrlo zanimljivoj utakmici odigrali miroljubivo bez pobjednika. Na prvi pogodak čekala se 54.minuta kada je goste u vodstvo doveo Ivan Gelo. Međutim domaćini se u egal vraćaju samo deset minuta poslije kada na 1:1 poravnava Matija Čakalić. Do kraja utakmice više nije bilo prigoda, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ova dva protivnika.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su pred svojim gledateljima porazili Croatiju iz Đakova 2:1. Po natopljenom terenu bolje su se snašli domaći nogometaši koji su na samom kraju sretno, spretno uzeli sva tri boda. Igrala se 37.minuta utakmice kada je Matija Vrbanić doveo domaćine u vodstvo, a samo dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Damir Topolovec. Bolja igra gostiju okrunjena je u 72.minuti kada je Tomas Grgačević glavom neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:1. Brojčane snage na terenu izjednačene su u 87.minuti kada je drugi žuti karton, odnosno crveni zaradio Silvijo Grgić. Kada se očekivao sudački zvižduk i podjela bodova, u posljednjem domaćem napadu najbolje se snašao Matija Vrbanić koji drugim zgoditkom na utakmici donosi velika tri boda svojoj momčadi.

Za jedino gostujuće slavlje u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Koprivnice koji su neočekivano osvojili velika tri boda na vrlo teškom terenu u Pleternici kod Slavije. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Luka Čakarić u 67.minuti utakmice. S ova tri boda Koprivnica je zasjela u vrh tablice, dok Slavija polako gubi korak za vodećim momčadima.

Najefikasnija utakmica u kolu odigrana je u Ivankovu gdje su nogometaši domaćeg Bedema upisali 11.prvenstvenu pobjedu savladavši Bjelovar 3:1 koji je tako upisao i deseti uzastopni gostujući poraz. Prvo poluvrijeme pripalo je u potpunosti gostujućim nogometašima koji su postigli samo jedan zgoditak, igrala se 34.minuta kada je Marko Puškarić doveo Bjelovar u vodstvo. U drugom poluvremenu domaći su nogometaši zaigrali puno bolje i vrlo brzo preokrenuli rezultat. Prvo je u 56.minuti Goran Borko zatresao mrežu za 1:1, a samo dvije minute kasnije Dino Galičić postiže pogodak za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 78.minuti kada konačan rezultat utakmice postavlja Antun Vuksanović.

Dramatična utakmica odigrana je u Bijelom Brdu gdje su domaći BSK i Oriolik u završnici utakmice podijelili bodove. U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici bilo je puno prilika s obje strane, ali su se mreže tresle tek na samom kraju. Igrala se 90.minuta kada je Nemanja Dorić doveo svoju momčad u vodstvo. Kada su svi očekivali sudački zvižduk za kraj utakmice, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade gosti dolaze do izjednačenje zgoditkom Stjepana Stubičana.

Utakmica između Varteksa i druge momčadi Osijeka odgođena je zbog natopljenog terena, te će svoju utakmicu odigrati u prvom sljedećem slobodnom terminu.