Derbi kola pripao Dubravi, Vinogradar u velikoj krizi

Ivan Šola • ponedjeljak, 02.04.2018.

Odigrano je 21.kolo 3.HNL Zapad u kojem su najviše profitirali nogometaši Opatije koji su domaćom pobjedom iskoristili novi poraz Vinogradara i tako se bodovno izjednačili na vrhu tablice. Vrijedi istaknuti neočekivano visoke poraze Zagreba u Labinu i Maksimira koji su pred svojim gledateljima izgubili od Dugog Sela. Do sigurnih domaćih pobjeda stigli su Špansko, Kurilovec i Dubrava, dok su bodove podijelili Trnje i Vrapče, a jedina utakmica bez pogodaka odigrana je između Krka i Pazinke.

Kvartovski derbi odigran je u Zagrebu gdje su Trnje i Vrapče odigrali utakmicu bez pobjednika. U borbenoj utakmici prikazan je vrlo dobar nogomet od oba sudionika susreta, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod. Igrala se peta minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Vlatko Martinović. Gosti su do izjednačenje stigli u 49.minuti kada je konačan rezultat utakmice 1:1 postavio Nikica Brujić.

Derbi kola odigran je u Dubravi gdje je istoimeni domaćin pred svojim gledateljima uvjerljivo porazio Zagorca iz Krapine i tako upisao 11. prvenstvenu pobjedu. Na prvi pogodak čekala se deveta minuta kada je Pejo Pejić doveo domaćine u vodstvo. Igrala se 64.minuta utakmice kada je Mario Barić povisio prednost na 2:0. Do kraja utakmice domaćini su postigli još dva zgoditka. Prvo je u 70.minuti za 3:0 mrežu gostiju zatresao Marin Mudražija, da bi konačan rezultat 4:0 postavio Nikica Filipović u 88.minuti iz kaznenog udarca.

Jedina utakmice bez pogodaka odigrana je na Krku gdje su istoimeni domaćin i Pazinka iz Pazina podijelili bodove u ne baš pretjerano zanimljivom susretu. Kroz čitavu utakmicu domaćini su bili bolji na terenu, ali svoju dominaciju nisu uspjeli okruniti zgoditkom. Gosti su se koncentrirali na obranu, te su u tome uspjeli, i tako osvojili veliki bod.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Španskog koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili neugodni Jadran iz Poreča. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 54.minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Luka Tuđen.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su nogometaši Rudara koji su pred svojim gledateljima iznenađujuće lako porazili Zagreb s visokih 4:0. Kroz svih 90.minuta domaći su nogometaši bili dominantniji, te su zasluženo došli do velika tri boda s kojima su se probili ka sredini tablice. Igrala se šesta minuta utakmice kada je Rudar došao u vodstvo zgoditkom Manuela Perkovića. Za potpunu katastrofu Zagreba pobrinuo se domaći napadač Igor Macan koji do kraja utakmice tri puta šalje loptu iza gostujućeg vratara Brune Javora za konačan rezultat utakmice 4:0.

Najbolje su profitirali nogometaši Opatije koji su na domaćem terenu rutinski savladali Segestu iz Siska, i tako se bodovno izjednačili s vodećim Vinogradarom na vrhu tablice. Igrala se deseta minuta utakmice kada je glavni sudac Mateo Čalić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Alen Matovina. Pitanje pobjednika riješeno je u 58.minuti kada je Danijel Lazić postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dugog Sela koji su na gostovanju u Maksimiru slavili s uvjerljivih 3:0. Gosti su poveli pred kraj prvog dijela kada je neopreznost u domaćoj obrani najbolje iskoristio Emanuel Benković i zatresao mrežu za 0:1. U nastavku utakmice bolja igra Dugog Sela okrunjena je s još dva zgoditka. Prvo je u 65.minuti Marko Bubnjić povisio vodstvo na 0:2, a konačan rezultat 0:3 postavio je Andrej Bešlić u 83.minuti utakmice.

Nogometaši Kurilovca teže su od očekivanog stigli do sva tri boda savladavši na domaćem terenu Hašk s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 72.minuti kada je glavni sudac Martin Turčin dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Kristijan Brčić. Kurilovec se tako dodatno približio vodećem dvojcu, dok će nogometaši Haška do posljednjeg kola strahovati za ostanak u ligi.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Vrbovca koji su pred svojim gledateljima porazili vodeću momčad prvenstva Vinogradar. Igrala se 36.minuta utakmice kada je Filip Pluščec doveo domaćine u vodstvo. Odmah na početku drugog dijela Vrbovec je zahvaljujući Josipu Colariću povisio prednost na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 75.minuti kada je svojim drugim zgoditkom Filip Pluščec matirao gostujućeg vratara za 3:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 80.minuta kada je prvi topnik lige Igor Prijić postavio konačan rezultat 3:1.