Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 03.04.2018, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Mihaela Bradovski • utorak, 03.04.2018.

Lokomotiva i Osijek nakon više od mjesec dana čekanja napokon su odradili svoj zaostali susret 23. kola HT Prve lige. Dvoboj je okončan remijem čime su Osječani propustili priliku približiti se Rijeci i Hajduku...

Loši vremenski uvjeti u nekoliko navrata odgađali su dvoboj između Lokomotive i Osijeka, a napokon je susret odigran. Slobodan termin pronađen je uoči polufinala Kupa nakon što je Hajduk eliminirao Lokomotivu u četvrtfinalu.

Osječani su se nadali kako će odnijeti puni plijen i tako se približiti Rijeci na tri boda, a Hajduku na četiri boda. Morali su se zadovoljiti bodom, a na kraju mogu biti zadovoljni i s remijem s obzirom da je Radonjić imao veliku priliku u samom finišu susreta.

U prvih 40 minuta malo toga je viđeno, a iz tog razdoblja stiže tek loša vijest za Zorana Zekića koji je ostao bez Erosa Grezde kojeg je zbog ozljede morao izvaditi van u 35. minuti. Zamijenio ga je povratnik u prvu momčad Petar Bočkaj.

Lokomotiva je povela u 39. minuti pogotkom Lovre Majera izravno iz kornera. Loše je reagirala obrana gostiju na čelu s Malenicom i lopta je završila u mreži.

Međutim već pet minuta kasnije gosti su došli do poravnanja. Upravo Bočkaj odlično je vratio nisku loptu u kazneni prostor, ona je došla do Milovića koji iz blizine šalje loptu pokraj Hendije.

U drugom dijelu pogodaka nije bilo, iako su i jedni i drugi imali šansu za doći do vodstva. Najveće prilike dogodile su se u posljednjih deset minuta, no rezultat se nije mijenjao.

U 81. minuti Osijek je imao čistu šansu kada je Grgić odlično ubacio, a Mirko Marić glavom za malo promašio.

Još bolju šansu imao je u 87. minuti Radonjić, Kastrati je odlično proigrao snažnog napadača domaćina na svega sedam metara od gola, ali Malenica se iskupio za primljeni pogodak i sjajno obranio taj pokušaj.

Završilo je remijem čime Osijek ostaje pet bodova iza trećeplasirane Rijeke.