Mihaela Bradovski • srijeda, 04.04.2018.

Srijeda je donijela još tri susreta zaostalog 27. kola Serie A, a derbi je igran na San Siru gdje su se susreli Milan i Inter, no na kraju pobjednika nije bilo...

Veliki milanski derbi završio je bez pobjednika, Milan i Inter odigrali su bez pogodaka. Još jedan zaostali dvoboj 27. kola Serie A, obje momčadi tražile su sva tri boda, svaka sa svojim motivima, no na kraju su se morale zadovoljiti remijem.

Inter je mogao s ova tri boda preskočiti Romu i zasjesti na treće mjesto, a Milan je pak mogao smanjiti zaostatak za Lazijom i Interom te se malo odmaknuti od tri pratitelja koji opasno prijete u hvatanju priključka.

Inter je bio nešto bolji protivnik i više može žaliti za ispuštenim bodovima, Mauro Icardi propustio je dvije velike prilike, a poništen mu je i pogodak uz pomoć VAR-a.

Dogodilo se to u 38. minuti kada je Candreva proigrao Icardija, a ovaj poslao loptu u mrežu Donnarumme. Isprva je pogodak priznat, ali nakon pregleda snimke, utvrđeno je kako je Icardi bio u malom zaleđu i pogodak je poništen.

Odmah na startu drugog dijela uz malo sreće do pogotka je mogao Ivan Perišić, no greda je zaustavila njegov pokušaj. Nedugo zatim Icardi je promašio praktički prazan gol, a isto mu se dogodilo i u sudačkoj nadoknadi te je ostao bez pogotka.

Nikola Kalinić kod domaćina ušao je u igru u 68. minuti umjesto Cutronea, a na drugoj strani Perišić i Marcelo Brozović odradioli su svih 90 minuta.

Benevento je u derbiju začelja svladao Veronu s 3:0, ali teško je za očekivati da će mu ti bodovi išta značiti. Sigurna zona je predaleko, zaostaje za 17. mjestom čak 13 bodova, a Verona je u nešto boljoj poziciji s devet bodova ispred Beneventa.

Pogotke za domaćina u ovom susretu zabili su Cheick Diabate dva te Gaetano Letizia. Bruno Petković kod gostiju ušao je u 46. minuti umjesto Mattije Valotija.

Do velikog remija s dva igrača manje stigao je Sassuolo u gostima kod Chieva. Iako je bio u rezultatskom i brojčanom minusu, Sassuolo je stigao do pogotka u 95. minuti te remizirao 1:1.

Već od 29. minute Sassuolo je igrao s igračem manje zbog isključenja Clauda Adjaponga, a Emanuele Giaccherini u drugom dijelu iskoristio je brojčanu nadmoć i zabio za vodstvo. Šest minuta prije kraja novo isključenje za goste, Francesco Magnanelli zaradio je drugi žuti karton, ali unatoč tom hendikepu Sassuolo je poravnao u 95. minuti, strijelac je bio Francesco Cassata.

Torino je vrlo visoko slavio protiv Crotone, a briljirao je Andrea Belotti koji je postigao hat-trick. Osim Belottija među strijelce upisao se i Iago Falque dok je jedini pogoda za goste postigao Davide Faraoni .