Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 06.04.2018, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Dalibor Mlakar, Krunoslav Ambrinac, Marko Stolnik; četvrti sudac: Marko Cestarić

Dario Dodić • petak, 06.04.2018.

Odličnom utakmicom u Vinkovcima otvoreno je 28. kolo Hrvatski Telekom Prve lige, Cibalia je na svom travnjaku s uvjerljvih 3:0 svladala zaprešićki Inter...

Frane Vitaić
64'
26
Ivan Miličević
76'
14
Benjamin Karaula
85'
Ivor Ljubanović
46'
14
Tin Vukmanić
62'
29
Frane Šiljić
76'
Samir Toplak

Prvo pa muško - tek u četvrtom međusobnom ogledu ove sezone Cibalia je upisala prve bodove protiv Intera iz Zaprešića. Inter je u prethodna tri susreta upisao tri pobjede, no danas su domaći u Vinkovcima posve nadigrali Zaprešićane i s više nego uvjerljivih 3:0 zasluženo dohvatili sva tri boda. Od prve minute Vinkovčani su krenuli agresivno i bolju igru unovčili čak tri puta. Zasluženo.

Nakon što je u prošlom kolu protiv Lokomotive Cibalia u samoj završnici ispustila pobjedu, Vinkovčani su pod novim trenerom po prvi put uhvatili sva tri boda. Nisu domaći čuvali minimalnu prednost protiv Intera i to im se isplatilo, na kraju su došli i do vrlo uvjerljive pobjede.

Mogli su Vinkovčani do vodstva na samom startu, u 50. sekundi igre srušen je u kaznenom prostoru gostiju Barišić, sudac Mlakar opravdano pokazuje na bijelu točku, ali Galić jedanaesterac ne uspijeva pretvoriti u pogodak, promašuje gol, lopta odlazi kraj lijeve vratnice.

Iako su imali inicijativu, domaći nisu ozbiljnije ugrozili gostujućeg vratara Mrmića, tek je Dabro pokušao s ruba kaznenog prostora, ali bio je to preslab udarac za zaprešićkog čuvara mreže. Uslijedila su dva odlična centaršuta kapetana Rubića, prvi je promašio Barišića, zakasnio je Kordić, drugi je završen udarcem glavom Dabra, ali malo kraj lijeve vratnice.

Ante Kordić bio je glavna opasnost domaćih, po desnoj je strani radio nered protiv nemoćnih Interovih igrača, nizao ih je lakoćom po dvojicu, trojicu, a epitet igrača susreta zapečatio je dvama asistencijama.

Taman pred odmor Cibalia je povela, po desnoj je strani kao od šale Kordić izvrtio trojicu Interovih igrača, zatim ubacio u sredinu, Dabro ovog puta pogađa glavom, Cibalia na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

Zabio je Barišić i na otvaranju drugog poluvremena, no prekasno je dobio loptu u prostor pa je umjesto pogotka opravdano signalizirano zaleđe. Mogao se Kordić nešto kasnije upisati i u strijelce, ali odlučio se za nesebičniju varijantu, proigravanje u sredinu, gdje nije bilo nikog od vinkovačkih napadača.

20-ak minuta prije kraja Cibalia je potvrdila pobjedu. Galić je povukao akciju, proigrao Kordića koji izdržava nalet zaprešićkog braniča, okreće se uz gol-liniju i šalje loptu u peterac odakle je lakoćom u mrežu šalje Barišić.

Mogao se Inter brzo vratiti u igru, nesretni Rak sjajno je tukao iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, ali lopta umjesto u mreži odsjeda na gredi vinkovačkog gola. Točku na i lijepe predstave domaćih igrača stavio je Ivan Miličević u sudačkoj nadoknadi, na dodavanje Karamarka poentira za konačnih 3:0.