Dario Dodić • subota, 07.04.2018.

Zanimljiva je završnica regularne NBA sezone. Svi su Hrvati sinoć bili na parketu (ili na klupi), najznačajniju pobjedu upisao je Dario Šarić sa svojim Sixersima, najbolje role odigrali su Ivica Zubac i Dragan Bender. Toronto Raptorsi potvrdili su vrh Istoka...

Philadelphia je sinoć gorjela. Bez Joela Embiida i uz vrlo slab učinak Darija Šarića Sixersi su u prvom poluvremenu razmontirali nevidljive Cleveland Cavalierse. Ubacili su im 78 koševa, imali u jednom trenutku i ogromnih 30 koševa prednosti, a na kraju su umalo ispustili pobjedu.

Probudio se LeBron u drugom poluvremenu i Cavsi su se potpuno vratili u život, ali nije bilo snage za konačan preokret, na kraju su Sixersi sa 132:130 stigli do 13. uzastopne pobjede, pete bez ozlijeđenog Embiida, preskočili Cavse i zauzeli treće mjesto na Istoku.

Fenomenalnu partiju za domaćine odigrao je Ben Simmons, njegov triple-double učinak u brojkama je izgledao ovako - 27 koševa uz šut iz igre 12/17, 15 skokova, 13 asistencija i četiri ukradene lopte. JJ Redick ubacio je koš više, 23 poena je dodao Belinelli s klupe. Važan učinak klupe Sixersa pojačao je i Ilyasova sa 17 koševa, 11 skokova i pet asistencija.

Dario Šarić očito nije potpuno oporavljen nakon ozljede lakta, na parketu je proveo 25 minuta i za to vrijeme upisao tri poena (0/3 za 2, 1/6 za 3), tri skoka i tri asistencije.

Cavse je s 44 poena, 11 skokova i 11 asistencija predvodio LeBron, 33 je poena dodao Jeff Green. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Toronto Raptorsi postali su sedma različita momčad u isto toliko godina koja je osvojila Istočnu konferenciju. Potvrdu prvog mjesta i domaćinske prednosti sve do eventualnog NBA finala drugi najbolji domaćin lige potvrdio je uvjerljivom pobjedom 92:73 protiv Indiana Pacersa.

Nisu Pacersi pružili gotovo nikakav otpor Raptorsima, koji su upisali rekordnu 57. pobjedu, nikad im u povijesti franšize to nije uspjelo.

Serge Ibaka odigrao je sjajnu partiju za Raptorse, ubacio je 25 koševa uz šut iz igre 10/13 i dodao osam skokova. Prvi sljedeći strijelac Raptorsa bio je DeMar DeRozan s 12 poena i osam asistencija.

Najbolji, odnosno najmanje loš igrač Pacersa bio je Glen Robinson III s 12 koševa, 11 je dodao Trevor Booker. Nakon fenomenalne partije protiv Golden State Warriorsa Bojan Bogdanović je odigrao šuterski slabu partiju u Torontu, u 17 minuta na parketu ubacio je pet poena (1/4 za 2, 1/4 za 3) i dodao tri skoka.

Slika 1 od 1.

U utakmici bez imalo važnosti Charlotte Hornetsi su se zbog svoje slabe sezone iskalili na svojoj redovnoj mušteriji, Orlando Magicu. Slavili su Hornetsi 11. uzastopni put protiv Magica, pobijedili su u Orlandu s uvjerljivih 137:100.

Goste je s 26 koševa i osam asistencija predvodio Malik Monk, 18 je koševa ubacio Marin Williams, po 16 su dodali Howard (17 skokova) i Lamb.

Trener Magica Frank Vogel poštedio je ozlijeđene Gordona, Isaaca i Vučevića, dao je priliku mlađim snagama iz razvojne lige i nakon susreta izjavio: "Naša četiri mlada igrača dobila su priliku igrati značajnije minute i zaraditi posao, ali nisu iskoristili tu priliku. Nismo igrali dobro, ni izbliza."

DJ Augustin je bio najbolji u redovima domaćih, ubacio je 19 poena. 14 je dodao Speights, po 12 su ubacili Artis, Purvis i Birch. Mario Hezonja zaigrao je u početnoj petorci, na kraju je odigrao ne baš impresivne 23 minute, ubacio je 11 poena (2/2 za 1, 3/8 za 2, 1/2 za 3) i dodao pet skokova, dvije asistencije i ukradenu loptu.

New Orleans Pelicansi nastavili su lov na doigravanje na Zapadu svladavši bez ikakvih problema Sunse u Phoenixu. Slavili su Pelicansi sa 122:103.

Anthony Davis s 33 koša i 11 skokova te Nikola Mirotić s 31 košem i 16 skokova predvodili su Pelicanse do pobjede. 22 je koša upisao Jrue Holiday.

Marquese Chriss predvodio je najslabiju momčad Zapada s 23 poena i osam skokova, koš manje uz 11 skokova dodao je Josh Jackson. Vrlo dobru partiju odigrao je Dragan Bender, u 33 minute provedene na parketu ubacio je 14 koševa (1/2 za 2, 4/8 za 3) te dodao osam skokova, asistenciju i blokadu.

Osim što su ugrabili bitnu pobjedu u lovu na doigravanje na Zapadu, Minnesota Timberwolvesi imali su dodatan razlog za slavlje u Los Angelesu. Svladali su Lakerse sa 113:96 i tako pobjegli Nuggetsima, a uz to im se vratio nakon ozljede Jimmy Butler.

Zahrđao je Butler, trebalo mu je malo vremena da podsjeti na onog starog, na kraju je u 23 minute upisao 18 koševa i četiri ukradene lopte. S 25 koševa i osam asistencija Timberwolvese je predvodio Jeff Teague, 18 je poena dodao i Taj Gibson.

Julius Randle (10 skokova) i Josh Hart (11 skokova) su sa po 20 poena predvodili Lakerse, 18 je ubacio Lopez. Ivica Zubac odigrao je 22 minute i ostao na korak prekratak za double-double učinak, upisao je 14 poena (4/4 za 1, 5/10 za 2) i dodao devet skokova.