Darušafaka u posljednjim sekundama do pobjede, Buva ponovno vrlo dobar kod Istanbula

Petar Jenjić • petak, 06.04.2018.

15. prvenstvenu pobjedu u sezoni upisala je Darušafaka koja je napravila preokret protiv Istanbula i u konačnici slavila rezultatom 79:77. Među najraspoloženijim gostujućim igračima bio je Ivan Buva...

Darušafaka se namučila na domaćem terenu, ali je ipak u završnici uspjela osigurati pobjedu protiv Istanbula. Domaćin je slavio rezultatom 79:77 i tako stigao do treće pobjede u posljednjih pet utakmica, a 15. ukupno. S druge strane gostujuća momčad upisala je 14. poraz.

Istanbul je odigrao jako dobru prvu četvrtinu koju je dobio s deset razlike (24:14). Početkom druge dionice stigao je i do 14 poena viška, na što Darušafaka uzvraća serijom 12:2 i vraća se u egal. Ipak, gosti su ostali u prednosti i sredinom treće četvrtine vratili se na dvoznamenkastu prednost (56:45).

Početkom posljednje četvrtine domaćin dolazi do prvog vodstva još od samog otvaranja utakmice tricom Scottieja Wilbekina (66:64). Egal je ostao do samog kraja, a Jaka Klobučar donio je Istanbulu izjednačenje 24 sekunde prije kraja (77:77). Ipak, domaćin uspijeva doći do pobjede u regularnom vremenu, za pobjedu je zabio JaJuan Johnson tri sekunde prije kraja.

Scottie Wilbekin predvodio je Darušafaku do pobjede s 22 poena, JaJuan Johnson dodao je 16 koševa i osam skokova. Najefikasniji kod gostiju bio je Eric Buckner s 18 koševa i pet skokova, dok je Ivan Buva dodao 17 poena (4/6 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4), četiri skoka i jednu asistenciju za 33 minute provedene na parketu.