Banić i Simon dvoznamenkasti u pobjedama Pinar Karsiyake i Anadolu Efesa

Sportnet • nedjelja, 08.04.2018.

Zaključeno je 24. kolo turske košarkaške lige u kojima su do novih pobjeda stigli Anadolu Efes, koji je slavio protiv Bešiktaša, i Pinar Karsiyaka koja je bila bolja od Yesilgiresuna. U redovima pobjedničkih momčadi vrlo dobre role odradili su Kruno Simon i Marko Banić...

U utakmici za treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici Anadolu Efes na domaćem je parketu svladao Bešiktaš, upisavši četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica. Ispred Efesa na prvenstvenoj ljestvici još su tek Tofaš i gotovo nedostižni Fenerbahče.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, domaćin odlično otvara nastavak i serijom 10:2 dolazi do prve i jedine dvoznamenkaste prednosti na susretu (42:32). Iako do kraja utakmice nisu ispustili prednost, Bešiktaš je konstantno bio u priključku pa je dvije i pol minute prije kraja došao na minimalan zaostatak (66:65). Međutim, na drugoj strani dvjema tricama odgovara Errick McCollum i potvrđuje pobjedu svoje momčadi.

McCollum je susret zaključio s 20 poena, Kruno Simon u redovima pobjednika dodao je 13 koševa (0/2 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 4/5), tri skoka i tri asistencije za 28 i pol minuta na terenu. Najbolji je kod gostiju bio Josh Adams sa 17 poena.

U dvoboju dviju momčadi iz donjeg dijela ljestvice vrijednu pobjedu upisala je Pinar Karsiyaka koja je bila bolja od Yesilgiresuna rezultatom 77:71. Treća je ovo pobjeda u posljednje četiri utakmice za domaćine koji su sada stigli na omjer 9-15.

Osim na samom otvaranju utakmice Pinar Karsiyaka bila je cijelo vrijeme u vodstvu, nerijetko i dvoznamenkastom razlikom. Deset koševa prednosti imala je i dvije i pol minute prije kraja (73:63). Gosti serijom 8:0 dolaze na dva koša minusa, no za nešto više nedostajalo je vremena. Domaćin je osmom tricom potvrdio pobjedu.

Najučinkovitiji je u pobjedničkim redovima bio Dominic Waters sa 16 koševa i šest asistencija, Marko Banić zaključio je susret s deset poena (5/6 za dva) i dva skoka za 23 minute na terenu. Goste je predvodio Davon Jefferson s 19 koševa i deset skokova.

Super ligi, 24. kolo:
Gaziantep - Ušak Sportif 68:65 (Sean Armand 16p, 6as, Robert Carter 16p, 7sk / C.J. Watson 19p, 6sk, 5as)
Anadolu Efes - Bešiktaš 78:69
Pinar Karsiyaka - Yesilgiresun 77:71