Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 07.04.2018, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8656

Petar Jenjić • subota, 07.04.2018.

Susret 28. kola nogometaši Hajduka zaključili su s nova tri boda. Pred domaćim navijačima Bijeli su upisali minimalnu pobjedu protiv Lokomotive, a strijelac pobjedničkog gola bio je Mijo Caktaš. Dvojbeno zaleđe Dejana Radonjića iz drugog poluvremena uskratilo je zagrebačku momčad za pogodak i moguće osvajanje barem jednog boda, iako je Hajduk bio kudikamo bolja momčad tijekom većeg dijela susreta...

Petu uzastopnu utakmicu Hajduk ne zna za poraz, a Bijeli su danas stigli do prva tri boda nakon dva uzastopna remija. Splićani su na Poljudu ugostili momčad Lokomotive i stigli do pobjede 1:0 pogotkom Mije Caktaša iz 30. minute. S druge strane Lokomotivi je ovo 13. poraz u sezoni, a još od slavlja protiv Dinama ne zna za pobjedu.

Većim dijelom utakmice Hajduk je bio bolja momčad, imao je veći posjed lopte, broj udaraca i konkretnih prilika. Gosti su u nekoliko navrata zaprijetili domaćim vratima, ali bez prevelikog uspjeha.

Očekivano zagrebačka momčad ušla je puno opreznije u današnji susret i više vremena posvetila obrambenim zadacima. Gotovo cijelo vrijeme igralo se na polovici Lokomotive, ali osim ponekog dalekometnog udarca Hajduk nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti.

Ipak, u 30. minuti domaća momčad stigla je do vodstva. S desne strane ubacio je Josip Juranović, a na loptu je natrčao Mijo Caktaš i glavom pospremio iza leđa Krunoslava Hendije. Pokušali su Splićani još nekoliko puta udarcima izvan šesnaesterca iznenaditi gostujućeg vratara, no bez većeg uspjeha.

Goran Tomić do 52. minute napravio je već dvije izmjene u svojoj momčadi. Dobar udarac uputio je Toma Bašić s ruba kaznenog prostora, no Hendija odbija u korner. Vrlo brzo pokušao je i Josip Radošević iz slobodnog udarca, ali uz isti ishod.

U 61. minuti gosti su stigli do pogotka kada je poentirao Dejan Radonjić, ali dosuđeno je zaleđe, iako se iz usporene snimke čini kako napadač Lokomotive nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Kako je vrijeme odmicalo tako je Lokomotiva bila sve konkretnija prema golu Karla Letice. U 76. minuti pucao je Lovro Majer iz slobodnog udarca, no vratar Hajduka izbacuje u korner.

Rezultat se do kraja nije promijenio, iako su obje momčadi imale priliku za postizanje pogotka. U 84. minuti pucao je Zvonimir Kožulj iz slobodnog udarca malo iznad grede, da bi na drugoj strani Radonjić pokušao petom prevariti vratara Hajduka, ali Letica je bio siguran.