Torino
Torino 1:0 Inter
Inter

Sportnet • nedjelja, 08.04.2018.

Torino je kod kuće s minimalnih 1:0 pobijedio Inter i tako došao do treće uzastopne pobjede u Serie A. Inter se porazom doveo u neprilike, pošto ga Lazio, ako pobijedi Udinesea preskače na tablici i otima mu mjesto u Ligi prvaka dogodine.

AUTOR: Stipe Dedić

Inter je nakon dva uzastopna slavlja poražen u Torinu. Domaćin je bio bolji s 1:0 i tako stigao do treće pobjede u nizu. Nakon poraza Intera, Lazio će popodne imati priliku, ako popodne pobijedi Udinese, preskočiti Nereazzurre na ljestvici i zauzeti važnu četvrtu poziciju. U momčadi Intera svih 90 minuta odigrali su Ivan Perišić i Marcelo Brozović. Prvi je pogodio stativu, a drugi je zaradio žuti karton.

Prvu veliku prigodu na utakmici imao je Mauro Icardi u 13. minuti. Kapetan Nereazzurra opalio je po golu Torina, no vratar domaćih Salvatore Sirigu iskazao se sjajnom obranom i spriječio pogodak Argentinca.

Torino je poveo u 26. minuti. Ivan Perišić požrtvovno je ispratio svog igrača i uspio mu izbiti loptu, no ona se, na nesreću hrvatskog reprezentativca, odbila ravno u noge Lorenza De Silvestrija. Desni bek Torina zavrnuo je loptu u kazneni prostor gostiju i na drugoj vratnici pronašao Adema Ljajića koji zabija za 1:0.

Inter je do kraja prvog poluvremena bolje stajao na terenu. Imali su prednost u posjedu lopte, ali i u udarcima na gol. Gosti su u prvih 45 minuta uputili 6 udaraca u okvir, dok je Torino iz svog jedinog pokušaja i zabio.

Trener gostiju Luciano Spalletti u nastavku je uveo Rafinhu umjesto Antonia Candreve koji je u prvom poluvremenu zaradio laganu ozljedu, potom je i pojačao opcije u napadu zamijenivši Borju Valera mladim Yannom Karamohom.

Nisu Spallettijeve izmjene donijele neke velike pomake u igri Nerazzurra. Torino je prepustio posjed gostima i discipliniranom igrom u obrani držao protivnike daleko od gola Sirigua. Najbliže pogotku bio je upravo Ivan Perišić, no njegov je pokušaj u 70. minuti zaustavila stativa.

Inter je tako nakon dvije visoke pobjede protiv Sampdorije i Verone u dvije posljednje utakmice ostvario tek jedan bod. Pritom trupe Luciana Spallettija nisu u 180 odigranih minuta uspjele postići pogodak.

Da stvar po Nereazzurre bude gora, porazom u Torinu u pitanje su doveli i soju četvrtu poziciju na ljestvici. Naime, ako Lazio danas slavi u Udinama, preskočiti će Inter i zauzeti četvrtu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu prvaka dogodine. S druge strane, Torino je nakon četiri uzastopna poraza u Serie A sada u seriji od tri uzastopna slavlja. Šesta pozicija i nastup u Europskoj ligi dogodine, ono što se donedavnu činilo kao utopija, sada Torinu bježi samo šest bodova.