Napoli
Napoli 2:1 Chievo
Chievo

Dario Dodić • nedjelja, 08.04.2018.

U teškoj su situaciji nogometaši Napolija bili na svom San Paolu, gubili su od Chieva što je značilo i vjerojatni kraj nadanja da mogu Juventusu pomrsiti račune i osvojiti prvenstvo, no u posljednjim trenucima susreta Napoli je stigao do preokreta i na kraju osvojio sva tri boda...

Dramatično da dramatičnije ne može biti raspleo se susret 31. kola Serie A na San Paolu, susret Napolija i Chieva. Očekivali su domaći rutinsku pobjedu protiv ipak inferiornijeg protivnika, no na kraju su jedva izvukli živu glavu.

Rijetko viđenu silu demonstrirali su nogometaši Napolija, od prve minute krenuli su u opsadu Sorrentinova gola, ali vratar Chieva sjajan je čuvar mreže, što je vjerno dočarao i danas.

Mučio se Napoli unatoč silnim prigodama, na streljani je bio Sorrentino, ali lopta nije htjela u gol. Nadali su se domaći navijači da će se to promijeniti nakon pet minuta igre u drugom dijelu, Dries Mertens je srušen u kaznenom prostoru Chieva, sam je Belgijac pristupio izvođenju najstrože kazne, odlično je tukao, snažno u lijevi kut, ali Sorrentino je strašan vratar, obranio je Mertensov udarac, obranio je tri od posljednja četiri jedanaesterca.

Kako je susret odmicao kraju to je više trupa Sarri slao u napad, što se na kraju obilo Napoliju o glavu. Brzu su kontru u 73. minuti povukli gosti, Giaccherini proigrava Stepinskog, koji se elegantno rješava svog čuvara i lijepo poentira za vodstvo Chieva.

Nizali su prigode domaći, ali pogotka nije bilo na vidiku, preživio je gost do 89. minute kada Milik, koji je u igru ušao polovicom drugog dijela, pogađa za 1:1 na asistenciju Insignea.

Ne bi puno toga dobroga bod donio Napoliju, barem ne u kontekstu lova na Juventus i vrh Serie A, no vremena je ostalo na kapaljku. Bilo je to dovoljno domaćima, nakon kornera s desne strane lopta se odbija do Amadoua Diaware koji u svojem 69. nastupu postiže prvi gol u Serie A. Lijep gol. Važan gol. Gol za zadržavanje nade za osvajanje prvenstva.

Marko Rog u igru je ušao tek u petoj minuti sučevog dodatka, naravno, iz taktičkih razloga. Hrvoje Milić čitav je susret odgledao s Napolijeve klupe za pričuvne igrače.