Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 08.04.2018, 19:00 h, Aldo Drosina, Pula
Suci: Igor Križarić, Goran Loparac, Vedran Đurak; četvrti sudac: Željko Frković
Ivan Fiolić 85'
Mario Gavranović 90'+2'
Dinamo

Dario Dodić • nedjelja, 08.04.2018.

Iako rezultat odaje dojam potpune dominacije Dinama protiv Istre 1961 u Puli, momčad Nikole Jurčevića tek je u samoj završnici slomila otpor Istrana, koji se nisu mogli 90 minuta mjeriti s Modrima...

Nije Dinamo impresionirao na gostovanju u Puli kod Istre 1961, ali i ovo je bilo dovoljno za više nego uvjerljivu pobjedu. S pola snage Dinamo je ubilježio uvjerljivu pobjedu, iako su dva od četiri pogotka igrači Nikole Jurčevića postigli u samoj završnici, kad su se domaći nogometaši posve raspali.

Istra se poželjela nadigravati s Dinamom, a to nije bio dobar recept za momčad Darka Raić-Sudara, tako su Modri najizglednije prigode kreirali iz protunapada. Možda bi se recept promijenio da Roce prilikom postizanja pogotka u 20. minuti nije bio u minimalnom zaleđu.

Ovako je tri minute kasnije Dinamo poveo. Aut su gosti izveli s lijeve strane, Gavranović je okrenuo svog čuvara, pobjegao mu uz gol-liniju, a zatim kroz noge drugog Istrinog igrača proigrao Soudanija, koji ima lagan zadatak poslati loptu u praznu mrežu.

Možda bi se stvari okrenule više na mlin domaćih nogometaša da je sudac Križarić imao hrabrosti kapetanu Modrih Arijanu Ademiju pokazati izravni crveni karton. Maksimović je s leđa srušio Ademija, iziritirani je kapetan Dinama s poda đonom kopačke udario Istrinog igrača u blizini "nezgodnog" područja, Križarić se odlučio obojici pokazati žuti karton.

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Dinama, a već na samom startu drugog dijela Modri su udvostručili vodstvo. Igrala se 48. minuta, Dani Olmo je na lijevom kraju kaznenog prostora Istre gurnuo loptu kraj Matasa, ovaj postavio nogu, a Španjolac pao. Teško je reći koliko je intenziteta bilo u prekršaju, ni Križarić nije odmah reagirao, tek je nakon ponešto razmišljanja pokazao na 11 metara. Sam je Olmo izveo udarac s bijele točke i povisio prednost gostiju na 2:0.

Ubrzo se ozlijedio španjolski veznjak te je morao napustiti igru, umjesto njega ušao je Ćorić.

U tim je trenucima ofenziva Istre gotovo urodila plodom. Najbolju priliku imao je Roce, sjajno je po lijevoj strani prošao Matei, proigrao iskusnog Istrinog igrača, koji s nekoliko metara promašuje čitav gol.

Nastavili su pritiskati domaći, što je Dinamo sjajno kažnjavao protiv nepostavljene obrane Istre. U 85. minuti se Soudani sjurio po desnoj strani i zatim nesebično poslužio Fiolića, koji podiže na 3:0. U kopiji akcije nekoliko minuta kasnije jednako je nesebičan bio Soudani, no neprecizan je bio Gavranović.

Iskupio se bivši napadač Rijeke u sudačkoj nadoknadi, ponovno ga je proigrao Soudani, Gavranović poentira za konačnih 4:0.