Premier liga, 33. kolo, 08.04.2018, 17:30 h
Chelsea
Chelsea 1:1 West Ham
West Ham

Luka Medić • nedjelja, 08.04.2018.

U 33. kolu Premier lige odigran je novi londonski derbi, a susret Chelseaja i West Hama završio je bez pobjednika. Domaćini su poveli sredinom prvog dijela, a gosti su do boda stigli pogotkom Chicharita 20-ak minuta prije kraja...

Drugu utakmicu za redom Chelsea je pred svojim navijačima igrao gradski derbi i kao prije tjedan dana nije uspio doći do pobjede. Nakon što je Tottenham na Uskrs bio bolji od aktualnih prvaka s 3:1, Chelsea je ugostio West Ham, a unatoč tome što su domaćini bili bolji većim dijelom utakmice, susret je završio 1:1. Tako je domaći sastav još jednom ostao bez punog plijena i teško da će u posljednjih pet kola sustići deset bodova prednosti koliko ima četvrti Tottenham i osigurati nastup u Ligi prvaka iduće godine.

Od samog početka Chelsea je krenuo po sva tri boda, a prvu pravu priliku za vodstvo domaćini su imali već u četvrtoj minuti susreta, no udarac Hazarda nakon solo prodora, s vrha kaznenog prostora, prošao je pored lijeve vratnice. Chelsea je poveo u 36. minuti susreta i to nakon kornera. Nakon što je Hart obranio čistu priliku Williana, domaćini su dobili priliku iz udarca iz kuta. Moses je nabačajem pokušao pronaći Moratu, ali španjolski reprezentativac nije se uspio izboriti za poziciju pored svojih čuvara. U kaznenom prostoru nastala je gužva u kojoj se najbolje snašao Azpilicueta koji je prvo uspio koliko-toliko primiriti loptu, a onda i matirati Harta za zasluženo vodstvo Chelseaja. Do kraja prvih 45 minuta nije bilo većih prilika pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaće momčadi.

I u nastavku susreta Chelsea je bio bolji. Odmah na početku drugog dijela Willian se ponovno našao u prilici. Hazard je ušao u kazneni prostor i ostavio loptu Brazilcu koji je drugi put na utakmici propustio veliku priliku za pogodak. Ovog je puta sa sedam-osam metara poslao loptu pored vrata.

I onda su gosti iz jedne od rijetkih prilika kaznili domaćine za sve promašaje. Duga lopta s 30-ak metara poslana je u kazneni prostor Chelseaja, Cahill je pokušao očistiti, no lopta je ostala u terenu, do nje je prvi došao Arnautović, vratio je loptu pred vrata domaćih, a Chicharito je preciznim udarcem s desetak metara svladao Courtoisa i donio izjednačenje svojoj momčadi.

Do kraja susreta Chelsea je i dalje bio bolji, tražio je priliku za novo vodstvo, a najbliže drugom pogotku domaćini su bili pred kraj susreta, Willian je ovog puta ubacio u kazneni prostor, najviši u skoku bio je Giroud, no kombinacija Hart-vratnica zaustavila je pogodak Francuza. Hart se bacio u stranu i malo dodirnuo loptu. Malo, ali dovoljno da završi na vratnici. Hazard je bio blizu, ali Belgijac nije uspio reagirati.

Nakon 33. kola Chelsea je s novim bodom ostao na petom mjestu, deset bodova manje od Tottenhama i tri više od Arsenala. S druge strane, West Ham je ostao 14. Sada ima 34 boda. Za tjedan dana Chelsea gostuje kod Southamptona, a West Ham će dočekati Stoke.