Milan
Milan 1:1 Sassuolo
Sassuolo

Sportnet • nedjelja, 08.04.2018.

Milan i Sassuolo podijelili su bodove na San Siru. Domaćin je tako došao do tek drugog boda u tri posljednje utakmice čime je praktički ispao iz svih kombinacija za mjesta koja vode u Ligu prvaka.

AUTOR: Stipe Dedić

Milan je na svom travnjaku odigrao tek 1:1 protiv Sassuola i tako propustio možda i zadnju priliku da se priključi borbi za četvrtu poziciju, posljednju koja donosi nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone. Nikola Kalinić ušao je s klupe u 67. minuti i odigrao odličnu utakmicu. Zabio je pogodak za izjednačenje i bio konstantna opasnost po gol gostiju.

Prvih 45 minuta utakmice igralo se praktički samo na jedan gol. Sassuolo je bio stisnut u svojih tridesetak metara i nijednom nije ozbiljnije zaprijetio vratima domaćina. Prvu prigodi za Milan propustio je Franck Kessie na samom otvaranju utakmice. Glavom je uputio udarac na gol, no Andrea Consigli je bez teškoća obranio njegov pokušaj.

Milan je nastavio napadati. Do kraja poluvremena igrači Gennara Gattusa uputili su još nekoliko dobrih udaraca, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže Sassuola. Milan je u 4. minuti nastavka zaprijetio preko Ignazia Abatea, no ni to nije ušlo u mrežu.

Nešto hrabriji pristup u drugom poluvremenu Sassuolo je naplatio u 75. minuti. Luca Mazzitelli jednu je visoku loptu glavom dodao do Mattea Politana koji odličnim udarcem pogađa suprotni kut vrata Gianluigija Donnarumme.

Domaćini su do kraja utakmice svim silama pokušavali doći barem do boda. Suso se u 83. minuti namjestio na šut i svojom desnom nogom pucao pored gola gostiju. U dobroj se prilici našao i Nikola Kalinić samo minutu kasnije. Hrvatski reprezentativac ispratio je ubačaj Hakana Calhanoglua, no uspio je tek glavom očešati loptu koja je na kraju otišla preko gola.

Domaćini do izjednačenja dolaze u 86. minuti upravo preko Kalinića. Argentinac Mateo Musacchio ubacio je loptu u kazneni prostor, Kalinić je jednim potezom loptu primio, zadržao braniča na svojim leđima i namjestio se udarac, a onda snažno ljevicom poslao loptu pod prečku za 1:1.

Mogao se Kalinić do kraja pretvoriti u apsolutnog junaka utakmice za Milan. Calhanoglu je izveo loptu iz kornera, Kalinić skočio više od braniča Sassuola i glavom zapucao na gol. Nažalost, pucao je ravno u vratara i Consigli je to lakoćom obranio. Vratar gostiju još se jednom do kraja utakmice morao iskazati. Giacomo Bonaventura opalio je s ruba kaznenog prostora, a Consigli je sjajnom paradom spriječio da ta lopta završi u mreži.

Milan je ovim remijem gotovo pa ispao iz utrke za Ligom prvaka. Šanse još uvijek postoje, one matematičke, ali momčad Gennara Gattusa ne igra ni približno dovoljno dobro da bi se ozbiljnije mogla uključiti u borbu za treću ili četvrtu poziciju. Sassuolo je već petu utakmicu u nizu neporažen i, iako zoni ispadanja bježi tek tri boda, izgleda kao momčad koju bismo i dogodine trebali gledati u Serie A.