Croatia pobjegla na plus pet, šokantan poraz Splita

Ivan Šola • ponedjeljak, 09.04.2018.

Odigrano je 23. kolo Treće HNL Jug u kojem su najviše profitirali nogometaši Croatije koji su novom domaćom pobjedom pobjegli konkurenciji na pet bodova prednosti. Za najveće iznenađenje pobrinula se momčad Kamena koja je porazila Split na domaćem terenu. Do uvjerljivih domaćih pobjeda stigli su Imotski i Zadar, dok su nogometaši Zmaja u derbiju začelja savladali Zagoru i tako pobjegli s dna ljestvice. Bodove su podijelili Junak i Jadran iz Ploča, te u derbiju kola Biogradski Primorac i Hrvace.

Do četvrte uzastopne, a ukupno 12. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zadra koji su pred svojim gledateljima uvjerljivo porazili Neretvanac. Igrala se 15. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Antonio Repić, a samo tri minute kasnije Dragan Župan realizirao je kazneni udarac za 2:0. Domaći su nogometaši nastavili svake tri minute postizati pogodak, pa je tako u 21. minuti Kristijan Jurić zatresao mrežu za 3:0, a u 24. minuti Karlo Torbarina postiže pogodak za 4:0. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli smanjiti na 4:1 zgoditkom Stanislava Vasilja. U drugom dijelu viđen je samo jedan pogodak, igrala se 65. minuta kada je konačan rezultat 5:1 postavio svojim drugim zgoditkom Karlo Torbarina.

Vrlo važnu pobjedu upisali su nogometaši Imotskog koji su u Gospinom dolcu pred svojim gledateljima s visokih 5:2 porazili Uraniju iz Baške vode. Domaćini su stigli u vodstvo već u osmoj minuti kada je Ivan Prskalo matirao gostujućeg vratara za 1:0. Do kraja poluvremena domaćini su riješili pitanje pobjednika s još dva zgoditka, prvo je u 18. minuti Ivan Jakov Džoni povisio na 2:0, da bi Ivan Prskalo zatresao mrežu za 3:0. Gosti su 33. minuti zgoditkom Marija Zebića smanjili prednost na 3:1. U 54. minuti domaći napadač Ivan Prskalo postiže svoj treći zgoditak za 4:1, a samo par minuta kasnije gosti preko Josipa Bauka smanjuju na 4:2. Konačan rezultat 5:2 postavio je Dino Đermanović u 86. minuti utakmice.

Derbi začelja odigran je na Korčuli gdje su nogometaši domaćeg Zmaja došli do velike pobjede savladavši Zagoru iz Unešića 2:1. Domaćini su došli u vodstvo u trećoj minuti kada je neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio Marko Vrkić. Do kraja poluvremena gosti se vraćaju u egal, u 26. minuti mrežu domaćeg vratara Antonija Kragića trese Željko Malčić za 1:1. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 65. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za Zmaj, a siguran realizator za velika tri boda bio je Nemanja Šešlija.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Sinju gdje su nogometaši domaćeg Junaka i Jadrana iz Ploča miroljubivo podijelili bodove. Junak utakmice bio je gostujući vratar Bruno Šutalo koji je prvo obranio kazneni udarac Mariju Mornaru, da bi minutu kasnije također kazneni udarac obranio Teu Vardiću. Domaćini su tako propustili osvojiti bitna tri boda u borbi za ostankom, dok gostujući nogometaši mirno plove u vrhu treće lige.

Derbi kola odigran je u Biogradu gdje su u vrlo zanimljivoj utakmici bodove podijelili igrači domaćeg Primorca i Hrvaca. Igrala se sedma minuta utakmice kada su gostujući nogometaši šokirali prisutne gledatelje, Krešimir Božinović iskoristio je neopreznost i zatresao mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena domaći se nogometaši vraćaju u egal, u 22. minuti Ivica Zelić precizno šalje loptu u mrežu za 1:1. U nastavku utakmice obje momčadi su imale nekoliko prilika za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Vodeća momčad prvenstva Croatia iz Zmijavaca stigla je do 14. prvenstvene pobjede savladavši na domaćem terenu Dubrovnik s minimalnih 1:0. Kroz čitavih 90 minuta domaći su nogometaši dominirali, dok gostujuća momčad može biti sretna što su samo jednom vadili loptu iz vlastite mreže. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 38. minuti kada je gostujući branič Petar Čeko nespretnom reakcijom poslao loptu u svoju mrežu za 1:0.

Za najveće iznenađenje u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Kamena iz Ivanbegovine koji su na gostovanju u Parku Mladeži kod Splita u završnici stigli do velike pobjede. Gosti su poveli već u petoj minuti kada je Daniel Češljar preciznim udarcem zatresao domaću mrežu. To kao da je naljutilo domaćine koji su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Stipi Baraću do 32. minute preokrenuli rezultat na 2:1. Do kraja poluvremena Branimir Kujundžić vraća utakmicu u egal na 2:2. U nastavku mreže su mirovale sve do 67. minute kada goste u drugo vodstvo dovodi Marin Jonjić, a samo pet minuta kasnije domaći napadač Pjero Antunović vraća stvari na početak 3:3. Kada se očekivala podjela bodova, u drugoj minuti sudačke nadoknade Stipe Škojo Banić šalje loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 3:4.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Primorca iz Stobreča koji su na domaćem terenu zasluženo porazili posljednjeplasirani Val 3:1. Mreže su mirovale sve do 40. minute kada je Ivo Boban doveo domaću momčad u vodstvo. Igrala se 64. minuta kada je Nikola Jurjević povisio prednost domaćina na 2:0. Tračak nade gostima vratio je Josip Cikojević u 68. minuti preciznim udarcem za 2:1. Sve dvojbe oko pobjednika riješio je Matej Vidović poslavši loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 3:1.