Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 13.04.2018, 16:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1337

Dario Dodić • petak, 13.04.2018.

29. kolo Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom su vrtu otvorili Osijek i Istra 1961. Dugo su se mučili domaćini, nakon slabog prvog poluvremena u nastavku su podignuli tempo i na kraju slavili s 2:0...

Nakon remija i poraza u protekla dva kola Osijek je pod svaku cijenu trebao pobjedu protiv Istre 1961 u Gradskom vrtu. Bilo je to lakše reći nego učiniti, Osijek je još jednom slabo ušao u susret, Istra je u prvom dijelu izgledala opasnije, no pogodio je s izmjenama domaći strateg Zoran Zekić pa je Osijek ipak stigao do pobjede.

Istra je još jednom pokazala da ima kvalitetu za opstanak u ligi, ali i da je neizvjesnost oko budućnosti kluba, a posljedično i kasniji početak priprema, ostavio traga na momčadi - Istra se ne može nositi s protivnicima svih 90 minuta, dok su imali snage Istrani su izgledali dobro, ali u posljednjih 20-ak minuta posrnuli su i na kraju ubilježili 17. poraz ove sezone.

Nevidljiv je Osijek bio u prvih 45 minuta, dok su gosti opasno prijetili iz kontranapada. Tako je u 19. minuti Escobarov udarac za domaćeg vratara Santinija ublažio blok, dok je par minuta kasnije opasnije tukao Escobar, ali i sjajno reagirao Santini.

Nešto više od polovice igre u prvom dijelu bilo je dovoljno da Zekić shvati da u njegovim redovima ponovno nešto ne štima, izvadio je iz igre Mudražiju, ubacio Harisa Hajradinovića, i kako se kasnije ispostavilo - pogodio.

Potvrdu dobre izmjene čekao je do drugog poluvremena, krajem prvog mogao je Osijek do vodstva - nakon Barišićevog ubačaja iz kornera s lijeve strane neometan je Gabrijel Boban tukao glavom s nekih sedam, osam metara, ali šalje loptu kraj desne vratnice.

U drugih se 45 minuta na travnjaku pojavio neki novi Osijek. Što god im je Zekić poručio u svlačionici urodilo je plodom, gotovo sve opasno u drugom dijelu događalo se ispred Istrinih vrata. Mogao je u 60. minuti do vodstva domaći sastav, Mioč je sjajno uposlio usamljenog Bočkaja, bio je u odličnoj poziciji, ali sve uprskao slabim primanjem lopte.

I drugom je izmjenom pogodio Zekić, umjesto nevidljivog Ejupija u vatru je gurnuo Mirka Marića, odličnu je rolu odradio Marić, sudjelovao je kod oba Osijekova gola.

U 67. minuti Osječani su napokon poveli - petom je Marić gurnuo loptu za Bobana, koji u sredini pogađa Hajradinovića, koji u punom trku poentira od desne vratnice, odahnuo je Zekić, poveo je Osijek.

Desetak minuta kasnije imao je Bočkaj sjajnu prigodu za udvostručenje vodstva, ali završnica nije bila na razini, šalje loptu kraj gola.

Zato Boban nije imao problema sa završnicom, sjajno ga je s Osijekove polovice uposlio Marić, sjurio se po desnoj strani Boban, nije se mogao mjeriti s njim Prce, izbija Boban pred Ćorića i kroz noge Istrinog vratara zabija za konačnih i puno ljepših 2:0.

Osijek je u završnici djelovao kao onaj Osijek s početka sezone, no velik je još posao pred Zekićem, jer ovog je puta s druge strane bila Istra, Istra čiji igrači ne mogu na visokoj razini odraditi svih 90 minuta. I Darko Raić-Sudar ima svoje brige, njegovom timu slijedi borba za opstanak, napravili su krivi korak, pitanje je hoće li ga Cibalia i Rudeš iskoristiti.