Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 13.04.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • petak, 13.04.2018.

Iznenađenje u Kranjčevićevoj! Rudeš je odigrao odličnu utakmicu i zasluženo svladao indisponiranu Rijeku. Već nakon četiri minute domaćin je imao dva gola prednosti, na svako smanjenje Rudeš je imao odgovor i postizao je novi pogodak te je na kraju zasluženo slavio s 4:2...

Rijeka je zaradila šamar u Kranjčevićevoj gdje je odigrala prilično loše protiv do ovog kola posljednjeplasiranog Rudeša. Domaćin je na kraju slavio s 4:2, pokazao se kao puno motiviraniji i pobjede željniji protivnik te je na kraju i zaslužio sva tri boda. Matjaž Kek na pressici uoči susreta čudio se zašto se uopće govori o važnosti dobrog ulaska u utakmicu, a onda mu je Rudeš u četvrtoj minuti već vodio 2:0.

Rudešu je sve išlo kao po željama. 2:0 već u četvrtoj minuti, pogodak za 3:1 odmah na početku drugog dijela pa isključenje Župarića i gol za 4:2 neposredno nakon što je Rijeka smanjila zaostatak.

Malo toga je Rijeka pokazala u ovom dvoboju, nije igrala dobro, nedostajalo je kvalitete u njezinoj igri, a s druge strane Rudeš je bio puno konkretniji, kvalitetniji i došao do pobjede.

Domaćin je stigao do vodstva već u drugoj minuti kada je Lulić ubacio iz slobodnog udarca, Escoval je bio neoprezan i pobjegao mu je Borevković koji lakoćom glavom šalje loptu u mrežu.

Novi šok uslijedio je u četvrtoj minuti. Ovaj put Budimir je ubacio u sredinu za Kamenara koji se sjajno snašao i lijepim udarcem svladao Slugu.

Riječanima je trebalo vremena da dođu k sebi i nešto počnu odigravati, a u 24. minuti Heber je promašio nemoguće. Acosty mu je ubacio na peterac, ovaj ostao apsolutno sam pred praznom mrežom jer je i Čondrić otpao, ali Brazilac šalje loptu pokraj vratnice.

Deset minuta kasnije Rijeka dolazi do smanjenja zaostatka. Acosty je odlično ubacio ponovno za Hebera koji lijepo skreće loptu u mrežu. Sudac Bel prvo je signalizirao zaleđe, ali je nakon razgovora s pomoćnicima priznao pogodak.

Na odmor se otišlo s 2:1 za Rudeš koji odmah u 48. minuti dolazi do trećeg pogotka. Segado je dugačkom loptom slučajno proigrao Budimira koji sjajno zabija za 3:1.

Rijeka je ponovno krenula po smanjenje zaostatka i do njega je došla u 60. minuti. Odlično je opalio Domagoj Pavičić s 20-ak metara i lopta je završila iza leđa domaćeg vratara.

Nije se dugo čekalo na odgovor Rudeša. U 64. minuti Budimirov udarac brani Sluga na odbijenu loptu kreće napadač Rudeša koji završava na travi nakon odgurivanja Župarića. Bel pokazuje na 11 metara, a Župarić zarađuje drugi žuti karton. Precizan izvođač kaznenog iudarca bio je Budimir za konačnih 4:2 Rudeša.

U završnici susreta drugi žuti karton zaradio je i na drugoj strani Markus Pavić, ali Rijeka nije uspjela uopće zaprijetiti Čondriću iz te situacije.

Loša predstava gostiju na kraju je kažnjena i Matjaž Kek imat će dosta toga za prigovoriti svojim igračima.

• narada10813.04.2018. u 20:36
    Bemti ekipe: Pod novim trenerom: 4 utakmice = 9 bodova, plus onaj bod protiv Cibalije pod vodstvom pomocnog trenera. Ne, ovo nije ekipa za zacelje: Heja, heja Rudes.....ili sta navijaci vice :-) ?