Cagliari
Cagliari 2:1 Udinese
Udinese

Sportnet • subota, 14.04.2018.

Cagliari je preokretom protiv Udinesea stigao do tri vrlo važna boda kojim su najugroženijim momčadima lige odmakli na pet poena. Andrija Balić odigrao je 75 minuta za Udinese, dok je Stipe Perica utakmicu proveo na klupi gostiju.

PIŠE: Stipe Dedić

Cagliari i Udinese otvorili su 32. kolo talijanske Serie A. Domaćin je nakon preokreta slavio 2:1 i odmakao na pet bodova od zone ispadanja. Cagliari se uz to svojim današnjim protivnicima približio na bod zaostatka i sada ove dvije momčadi drže trinaestu i četrnaestu poziciju ljestvice. Andrija Balić igrao je od prve minute za goste i zamijenjen je petnaest minuta prije kraja, dok je Stipe Perica utakmicu odgledao s klupe Udinesea

Gosti iz Udina poveli su već u 10. minuti utakmice. Čeh Antonin Barak sjajno je probio lijevi bok ostavivši iza sebe trojicu igrača Cagliarija, a onda je pred golom domaćina pronašao Kevina Lasagnu kojem nije bilo teško zakucati loptu u mrežu za 0:1.

Vodstvo Udinesea trajalo je samo 11 minuta. Luca Cigarini opalio je po golu iz slobodnog udarca, lopta je završila u okviru gola, zatim se odbila od ruke vratara gostiju i nastavila skakutati na par metara od gola Udinesea. Prvi je do nje stigao Leonardo Pavoletti i glavom zabio za izjednačenje. Bio je to deveti pogodak u sezoni za Pavolettija. Zanimljivo je da ih je čak osam postigao glavom i u tom je segmentu najuspješniji igrač u Serie A.

1:1 bio je i konačni rezultat nakon prvih 45 minuta igre. Cagliari je bio poduzetniji i nešto bliži pogotku, barem što se tiče udaraca na gol. Domaćin je uz to bio premoćan i u posjedu lopte. Naime, gostima su prepustili samo 35% posjeda.

Nastavak utakmice nije donio nikakve tektonske promjene. Cagliari je i dalje pokazivao nešto bolji nogomet, dok su gosti čekali priliku da iz kontranapada ugroze vrata Alessija Cragnoa. Andrija Balić iz igre je izašao u 75. minuti, a devet minuta kasnije domaćini su stigli do vodstva. Andrea Cossu ubacio je loptu iz kornera, Luca Ceppitelli nebeski je visoko skočio i zakucao loptu u mrežu za 2:1.