Premier liga, 34. kolo, 14.04.2018, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 3:0(1:0) Bournemouth
Bournemouth

Petar Jenjić • subota, 14.04.2018.

Nogometaši Liverpoola nisu imali prevelikih problema na Anfieldu protiv Bournemoutha, u sklopu 34. kola Premiershipa Redsi su došli do sva tri boda pogocima Sadio Manea, Mohameda Salaha i Roberta Firmina. Dejan Lovren odigrao je vrlo dobre 82 minute u dresu pobjedničke momčadi...

Nakon remija u gradskom derbiju s Evertonom, Liverpool se pred svojim navijačima vratio pobjedama. Iako im je u prve dvije utakmice ove sezone stvarao dosta problema, Bournemouth danas ipak nije bio prevelika prepreka za momčad Jürgena Kloppa koja je slavila sa 3:0. 20. je ovo pobjeda za Redse ove sezone kojom drže treće mjesto sa 70 bodova. Gosti se s druge strane trenutno nalaze na 11. mjestu ljestvice.

Liverpool je očekivano od samog početka vršio visok pritisak na posljednju liniju gostujuće momčadi i već u 7. minuti stigao do vodstva. Jordan Henderson je centrirao u kazneni prostor na Sadio Manea, njegov udarac glavom obranio je Asmir Begović, ali Senegalac dolazi do lopte iz odbijanca i posprema ju u mrežu. Deseti je to njegov pogodak u sezoni u Premier ligi, ukupno 44. čime je postao najbolji senegalski strijelac u natjecanju, prestigavši Demba Bu.

Nekoliko minuta kasnije pucao je Trent Alexander-Arnold iz slobodnog udarca, ali Begović je obranio njegov pokušaj. Redsi su u prvom poluvremenu imali još nekoliko solidnih pokušaja prema protivničkom golu, no prave prilike nije bilo.

Sa sličnom igrom nastavio je Liverpool i početkom nastavka susreta, no osim pokušaja Virgila Van Dijka iz 56. minute, teško je izdvojiti neki pravi pokušaj domaće momčadi prema protivničkom golu. Mohamed Salah puno je forsirao u današnjoj utakmici, borba za najboljeg strijelca i igrača prvenstva očito uzima maha, što nije omelo Egipćanina u postizanju pogotka.

Igrala se 69. minuta kada je Liverpool još jednom okrunio terensku dominaciju. Sjajno je ubacio Alexander-Arnold, a još bolje Salah glavom prebacio Begovića i postigao pogodak. Ohrabrili su se gosti posljednjih petnaestak minuta, a najbolju priliku imao je Dan Gosling, no obranio je Loris Karius. Domaćin je do kraja susreta još jednom postigao pogodak, u strijelce se upisao i Roberto Firmino.

Dejan Lovren odigrao je još jednu utakmicu na visokoj razini, hrvatski nogometaš krenuo je u početnoj postavi, a zamijenjen je u 82. minuti.