Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 15.04.2018, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Marko Stolnik; četvrti sudac: Marko Cestarić

Dario Dodić • nedjelja, 15.04.2018.

Posljednja utakmica 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige igrana je u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva ugostila Slaven Belupo. Lokosi su u utakmici u kojoj se prevelika pažnja nije pridavala obranama slavili su uvjerljivih 5:2...

Bez prevelikog naboja i pritiska odigran je posljednji susret 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige. U Kranjčevićevoj je Lokomotiva ugostila Slaven Belupo i počastila ga petardom u mreži. U utakmici bez obrana bolje su se snašli domaći napadači, a posebno je raspoložen bio Dejan Radonjić, svoj je dobar nastup u završnici začinio i lijepim golovima.

Slika 1 od 1.

Možda su Lokosi htjeli svom bivšem treneru otežati situaciju, Tomislav Ivković teško da razmišlja o budućnosti na klupi Slaven Belupa, njegova je momčad povezala četiri poraza, u ta je četiri susreta primila čak 13 golova.

Na polovici igre u prvom dijelu Lokomotiva je povela. Sjajni Lirim Kastrati još je jednom pokazao kako ga krasi lijepa kombinacija brzine i tehnike, prošao je po desnoj strani, zavrnuo u sredinu na Ivana Krstanovića, koji loptu vraća kapetanu i imenjaku Šunjiću, ovaj s ruba kaznenog prostora uz sretni odbijanac od nekog od gostujućih braniča dovodi domaće u vodstvo.

Uslijedila je sjajna završnica prvog djela. U 31. minuti Šunjić odlično pritišče jednog gostujućeg igrača i krade mu loptu na polovici Slavena, bio je to početak duge akcije Lokosa, akcije koja završava na lijevoj strani. Tamo Radonjić odigrava dupli pas s Kneževićem, a zatim u sredini pronalazi Krstanovića koji ljevicom smireno pogađa lijevi kut gostujućeg gola za 2:0.

Brzo se od šoka oporavio gostujući sastav i na krilima Mirka Ivanovskog stigao do izjednačenja. Već u idućem napadu s lijeve strane ubacuje Goda, Ivanovski glavom pogađa za 2:1.

Šest minuta kasnije bilo je već 2:2. Nakon centaršuta s lijeve strane netko iz domaće obrane glavom prebacuje loptu na drugu vratnicu, točno na Ivanovskog koji još jednom glavom poentira i vraća Slaven u egal.

Manje od deset minuta igre u nastavku bilo je potrebno Lokomotivi za novi pogodak. Ubacio je Knežević iz slobodnog udarca, iz prvog pokušaja Burić ne zahvaća dobro loptu, na sreću domaćih odbija mu se na ljevicu kojom zabija za 3:2. Mogli bi prigovarati gosti na ovaj pogodak jer je na putanji lopte do gola u zaleđu stajao jedan domaći igrač i tako omeo vidno polje vratara Hendije.

U samoj završnici raspoloženi Radonjić golovima uljepšava odličan nastup. U 84. minuti nakon ubačaja Karačića s desne strane iz voleja zabija za 4.2, da bi pet minuta kasnije postavio i konačnih 5:2. Još je jednom bio asistent Karačić, otresao je Radonjić Musu s leđa i silovito pogodio pod gredu za lijepu pobjedu Lokomotive i preskakanje Slavena na ljestvici HT Prve lige.