Juventus
Juventus 3:0 Sampdoria
Sampdoria

Dario Dodić • nedjelja, 15.04.2018.

Nakon bolnog završetka natjecanja u Ligi prvaka nogometaši Juventusa okrenuli su se domaćem prvenstvu i lovu na sedmu uzastopnu titulu. Momčad Maxa Allegrija iskoristila je kiks Napolija i uvjerljivo slavila protiv Sampdorije koju je pogotkom načeo Mario Mandžukić...

Nogometaši Juventusa sve su bliže novoj tituli prvaka Italije. Nakon što je Napoli ranije danas odigrao blijedih 0:0 protiv Milana, Torinezi su to iskoristili za bijeg na vrhu, uvjerljivom pobjedom protiv Sampdorije odmakli su na šest bodova prednosti, još je šest kola do kraja prvenstva.

Nakon bolnog ispadanja iz Lige prvaka od Real Madrida, u kojem je posebno impresivno izgledao Mario Mandžukić, priznao je trener Juventusa Massimiliano Allegri da se nećka koga staviti u vrh napada protiv Sampdorije, hrvatskog napadača, Gonzala Higuaina ili obojicu. Na temelju vrhunske izvedbe i golova protiv Reala priliku je u vršku napada dobio Mandžo. Dodao je Allegri da se muči s umorom Argentinac nakon reprezentativnih stanki, zbog dugih putovanja, vjerojatno je i to presudilo na stranu lokomotive koja nikad ne ostaje bez goriva, Mandžukića.

Bila je to dobra odluka Allegrija, Mandžukić je odigrao dobru utakmicu, a pogotkom u 45. minuti odužio se slavljeniku. Naime, bio je ovo Allegrijev 350. trenerski nastup u Serie A.

Splet nesretnih okolnosti donio je prednost Juveu. U završnici prvog dijela ozlijedio se Miralem Pjanić, nagnalo je to Allegrija na izmjenu, ubacio je Douglasa Costu, koji je samo 81 sekundu kasnije, svojim prvim dodirom uposlio Mandžukića koji lijepo pogađa za vodstvo domaćih.

Izdržali su gosti do 60. minute kada sjajni Costa upisuje drugu asistenciju, ovog puta pogađa Höwedesa, koji glavom podiže na 2:0.

I za treću asistenciju pobrinuo se Costa, lijepo je po desnoj strani prošao u 75. minuti i zatim poslužio Khediru za velikih 3:0. Malo je nedostajalo da se Costa upiše i u strijelce u samoj završnici, s nekih 18 metara desnom nogom šalje loptu kraj lijeve vratnice Sampdorijinog gola.

Imao je Duvan Zapata priliku u sučevoj nadoknadi zabiti počasni pogodak za Sampdoriju, nakon pogreške Höwedesa izbio je sam pred Buffona, Juventusov vratar izlazi kao pobjednik.

Mandžukić je odradio svih 90 minuta za Juve, dok Ivan Strinić kod Sampdorije nije ulazio u igru.