Četvrtfinale bez iznenađenja; Bukurešt, Györ, Vardar i Rostov na Final Fouru

Sportnet • nedjelja, 15.04.2018.

Uzvratni susreti četvrtfinala Lige prvaka za rukometašice nisu pružili nikakvo iznenađenje te su pobjednice prvih susreta samo potvrdile prolazak na završni turnir u Budimpešti...

PIŠE: Jan Šneler

Nakon prvih četvrtfinalnih susreta početkom travnja, tek malo je pitanja bilo otvoreno. Gyor je u gostima kod Budućnosti slavio s 20:26, Rostov protiv FTC Hungarije 29:31, Vardar kod Midtjyllanda 23:24 dok je na svom terenu CSM Bukurešt dobio Metz 34:21. U takvom odnosu snaga bilo je jasno kako će većina uzvratnih susreta biti isključivo odrađivanje posla.

Možda je najzanimljivije bilo u Metzu gdje je domaćin svladao Bukurešt i bio iznimno blizu pothvatu u uzvratnom susretu. Teško je očekivati ikakav pozitivan rezultat, a kamoli preokret kada izgubite prvi susret s 13 razlike, no Francuskinje su to pokušale. Na poluvremenu su vodile s 14:9 da bi u nastavku susreta nekoliko puta imale i devet pogodaka prednosti.

Opuštanje gošći iz Rumunjske moglo je biti kobno jer bi odlazak na veću prednost bio već problematičan za Bukurešt. Ipak, takav pothvat ipak nisu uspjele napraviti te su se na kraju morale zadovoljiti Pirovom pobjedom 27:20. Kod Metza najbolja je bila Manon Houette sa sedam pogodaka, dok je za gošće sjajna Cristina Neagu dodala osam pogodaka. Za Bukurešt je jedan pogodak postigla i hrvatska vratarka Jelena Grubišić.

Vardar je nakon težeg slavlja u Danskoj bez većih problema slavio protiv Midtjyllanda s 32:25. Cijelu utakmicu imale su domaće rukometašice prednost i niti jednog trenutka pobjeda nije došla u pitanje. U nekim trenucima prednost Vardara je bila i velikih 13 razlike, no kako se susret bližio kraju Dankinje su uspjele smanjiti razliku i ublažiti poraz.

Najbolja u Vardaru bila je Andrea Lekić sa sedam pogodaka, dok je za Midtjylland, Veronica Kristiansen dodala devet golova. Za Vardar su nastupile i dvije hrvatske reprezentativke. Andrea Penezić postigla je pet pogodaka, dok je Andrea Čanađija zabila tri gola.

Nakon efikasne i odlično odrađene utakmice u Podgorici (20:26), rukometašice mađarskog Gyora uspješno su odradile i uzvratni susret. Iako je sredinom prvog dijela Budućnost imala tri pogodaka prednosti i neku malu šansu za iznenađenje, brzo su domaće igračice to spriječile i preokrenule tijek susreta. Imala je Budućnost i vodstvo 19:21 u drugom dijelu, no to je bio i posljednji trzaj za razmišljanje o prolasku i Mađarke su rutinski slavile 30:28.

Odlična je bila Anita Gorbicz s 11 pogodaka, dok je za gošće iz Crne Gore Milena Raičević postigla 9 golova. Mlada hrvatska rukometašica, Matea Pletikosić postigla je jedan pogodak u porazu Budućnosti.

Rukometašice Rostova na Donu sve su riješile u prvom poluvremenu uzvratnog susreta. Nakon slavlja u Mađarskoj (29:31), u uzvratu su nakon prvih 30 minuta vodile 20:12. Jasno je kako je nemoguće bilo očekivati da će gostujuće rukometašice u drugom dijelu nadoknaditi zaostatak od 11 pogodaka. Ruskinje su igrale lepršavo, ofenzivno briljantno a Ferencvaros ništa nije mogao, pogotovo kada primite čak 20 golova u prvom poluvremenu. Na kraju očekivano slavlje Rostova 32:22.

Anna Vjahireva bila je najbolja kod domaćeg sastava sa sedam pogodaka, dok je za gošće pet postigla Marija Jovanović.