Celje predvođeno sjajnim Lesjakom zasluženo osvojilo treće mjesto na Final Fouru u Skoplju

Sportnet • nedjelja, 15.04.2018.

Nakon što su poraženi od PPD Zagreba, odnosno Vardara, rukometaši Celja i Meškova iz Bresta odigrali su susret za treće mjesto na Final Four turniru u Skoplju...

PIŠE: Jan Šneler

Kao što je završila regularna faza, tako je za ova dva kluba završio i Final Four. Celje se kao trećeplasirano kvalificiralo na Final Four, a Meškov kao četvrtoplasirana momčad. Nakon održanog natjecanja, barem što se ovih ekipa tiče, stanje se ne mijenja. Celje će završiti kao treće, Meškov kao četvrti. Nadamo se da će Vardar i PPD Zagreb u finalu ipak zamijeniti redoslijed iz regularnog dijela.

Celje je bilo bolje tijekom cijelog susreta i zasluženo je na kraju slavilo. Već nakon šest minuta igre Celje dolazi do opipljivije prednost 3:6. Iako se neko vrijeme igralo gol za gol, što uvijek više odgovara ekipi u vodstvu, Celje je prosulo dotadašnju prednost te je Meškov golom Šumaka u 16. minuti došao do 8:8.

Celje se ponovno vraća na prednost od tri pogotka i to nekoliko puta, no opet od gola Mačkovšeka za 12:15 kao da nestaju i u posljednjoj minuti Vukić vraća Meškov na 14:15, rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku susreta hladan tuš za Celje. Horak nakon dvije minute igre donosi Meškovu prednost 16:15. Meškov izgleda ozbiljnije, Celje na rubu da potpuno potonu nakon što su imali lijepu prednost pred kraj poluvremena. Igralo se gol za gol, s malim promjenama u vodstvu sve do posljednjih 15 minuta.

Tada Celje predvođeno sjajnim Mačkovšekom ponovno dolazi do većeg vodstva kojeg ovoga puta Meškov nije uspio vratiti. U posljednjih 10 minuta Celje ulazi s vodstvom 24:27 i bez većih problema uspijeva iskontrolirati susret i na kraju slaviti rezultatom 28:31.

Ako bismo morali izdvojiti najboljeg igrača Celja, to bi definitivno bio Urban Lesjak koji je upisao fenomenalnih 16 obrana. Što se tiče igrača u polju i strijelaca, Žiga Mlakar je postigao sedam a već spomenuti Mačkovšek pet pogodaka. Kod Meškova po pet pogodaka postigli su Šumak i Horak, dok je Vukić dodao tri. Ivan Pešić nije se proslavio na golu Meškova upisavši svega dvije obrane.