Stepančićev PSG drugi finalist Kupa, u polufinalu svladao Obranovićev Chambery

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.04.2018.

Poznati su finalisti Kupa Francuske za rukometaše, nakon što je Nimes u subotu pobjedom protiv Montpelliera izborio prolaz u finale, tamo će mu protivnik biti PSG...

Nimes je u subotu iznenađujuće eliminirao Montpellier iz Kupa Francuske, a u drugom polufinalu iznenađenja nije bilo. PSG je očekivano svladao Chambery i prošao u finale.

Parižani su u sezonu ušli s misijom osvojiti sve što se može osvojiti, a imat će priliku uzeti Kup u finalnom dvoboju protiv Nimesa.

Protiv Chamberyja nije bilo baš jednostavno, u jednom trenutku Chambery se opasno približio na samo gol zaostatka, ali Parižani su nakon toga uspjeli stvoriti razliku i otići do pobjede.

Kada je u 45. minuti Uwe Gensheimer zabio za 22:16, činilo se da će Parižani glatko i visoko slaviti, ali nakon toga Chambery radi seriju 5:0 i dolazi na samo gol zaostatka.

Tu dvije minute zarađuje Marescot što PSG koristi i s igračem više odlazi na plus tri. Do kraja susreta zadržao je prednost i izborio pobjedu 27:24.

Po četiri gola kod PSG-a postigli su Gensheimer, Nedim Remili, Luc Abalo i Mikkel Hansen dok Luka Stepančić nije bio među strijelcima.

Na suprotnoj strani Fahrudin Melić zabio je šest golova, a ni Sandro Obranović nije se upisao među strijelce.