Vardar četvrti put osvojio SEHA ligu, Zagreb pao u zadnjih deset minuta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.04.2018.

Rukometaši Vardara osvojili su titulu pobjednika SEHA lige za ovu sezonu finalnom pobjedom protiv PPD Zagreba. Zagrebaši su igrali dobro prvih 50 minuta, ali nisu izdržali i Vardar je pobjedom 26:24 izborenom u zadnjih deset minuta četvrti put osvojio titulu pobjednika...

Vardar je opravdao status favorita i osvojio je ovosezonsko izdanje SEHA lige. PPD Zagreb natjerao ga je u finalu na jak angažman, ali Zagrebaši ipak nisu izdržali svih 60 minuta. Izdržali su 50, ali nakon izravnog crvenog kartona za Šušnju koji je zabunom isključen, stvari su krenule krivim smjerom i Vardar je otišao do pobjede.

Zagreb je očekivano imao jako težak posao, od početka je bio u zaostatku i pokušavao se vratiti, a sve to bez značajnije pomoći vratara koji su zajednički skupili tek četiri obrane. Za pobjedu protiv Vardara u ovakvoj atmosferi, Zagrebu je potrebna daleko bolja večer vratara, ovakvim izdanjem čudno je da se tako dugo uopće držao u igri.

Vardar je vrlo brzo stekao prednost i poveo s 5:2, sedam minuta Zagreb je bio bez pogotka, a na polovici prvog dijela domaćin je već bio na četiri gola prednosti.

Dosta problema u napadu za Saračevićevu momčad te je prema viđenom u tih prvih 15 minuta izgledalo kao da će domaćin vrlo lako do pobjede. Međutim nije se Zagreb tako lako predao, u završnici prvog poluvremena smanjio je zaostatak i nakon gola Igora Vorija na odmor otišao s malim zaostatkom 14:13.

U drugom dijelu Zagreb je brzo uhvatio priključak i golovima Horvata i Mrakovčića poravnao je na 15:15 te je sve do 50. minute potpuno bio u igri.

Ključni trenuci dogodili su se upravo u 50. minuti kada Zagreb kod 21:20 ima napad za poravnanje, ali Josip Valčić nepotrebno radi prekršaj u napad. Vardar kreće u brzu realizaciju, Karačić ulazi između Šušnje i Josipa Valčića koji ga laktom pogađa u glavu, a suci krivo isključuju Šušnju do kraja susreta.

Vardar radi seriju 4:0, odlazi na najviših 25:20 i rješava pitanje pobjednika. Do kraja susreta Zagreb je uspio samo smanjiti zaostatak i upisati poraz 26:24.

Po pet golova kod pobjednika postigli su Dainis Krištopans i Luka Cindrić, Ivan Čupić zabio je tri gola, a Igor Karačić jedan.

Kod Zagreba Zlatko Horvat postigao je osam pogodaka uz realizaciju sa sedam metara 7/7.