Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 17.04.2018, 20:00 h, Aldo Drosina
Suci: Bruno Marić, Goran Pataki, Davor Kožarec
0:1(0:0) Rijeka
Zoran Kvržić 76'
Rijeka

Branimir Korać • utorak, 17.04.2018.

Istra 1961 upisala je peti uzastopni poraz i u sve težoj je situaciji u borbi za ostanak u HT Prvoj ligi. Na svom travnjaku ugostila je Rijeku koja se dobro ispromašivala, ali ipak slavila pogotkom Zorana Kvržića u 76. minuti susreta...

Iako je Rijeka stvorila niz prilika i bila bolji protivnik, uz dosta muke stigla je do pobjede protiv Istre 1961. Domaćin se žestoko borio, u teškoj je situaciji što se tiče pozicije na ljestvici, ali Rijeka je ipak pokazala da je kvalitetniji protivnik unatoč problemima s izostancima koje ima.

Kekova momčad nakon debakla u Kranjčevićevoj protiv Rudeša, htjela se iskupiti boljim nastupom i pobjedom protiv Istre i uspjela je. Nastup je bio solidan, stvoren je priličan broj šansi, ali realizacija gostiju bila je dosta loša, nešto je obranio Iveša, nešto su Riječani promašili, a u konačnici gosti su ipak slavili.

Rijeka je snažno krenula u utakmicu i imala veliku priliku za vodstvo već u prvoj minuti kada je lopta ubačena iz auta došla do Maxwella Acostyja, međutim njegov udarac zaustavila je vratnica.

Uslijedilo je razdoblje igre bez pravih prilika i uz tek nekoliko opasnijih ulazaka u 16 metara s obje strane, a onda je u 21. minuti svoju prvu priliku imala Istra. Iz daljine je opalio Antonio Pavić, udarac je bio dobar, ali Simon Sluga je odbio loptu koja dolazi do Aljoše Vojnovića, no niti on nije svladao riječkog vratara.

Do kraja prvog dijela nekoliko poluprilika na obje strane, no rezultat je ostao početnih 0:0.

Drugo poluvrijeme krenulo je novom velikom prilikom za goste. Kao i na početku susreta, odmah na startu drugog poluvremena Rijeka je zaprijetila, Jakov Puljić išao je sam prema Iveši, ali nije bio precizan i lopta je otišla pokraj gola.

Nakon toga promašivali su Heber, Acosty, Čolak, Iveša je posebno dobro reagirao kod tog pokušaja Čolaka kada mu je odlično ušao u udarac i spriječio čisti pogodak.

20 minuta prije kraja u igru ulazi Zoran Kvržić i donosi pobjedu svojoj momčadi. U 76. minuti najbolje se snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaćina, lopta se odbijala i nije htjela u mrežu sve dok nije došla do Kvržića koji zabija za 1:0.

Do kraja susreta Rijeka je zadržala prednost i uzela tri boda koja joj puno znače u borbi za drugo mjesto dok Istra ostaje na diobi posljednjeg mjesta s Cibalijom i samo 24 boda.