Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 18.04.2018, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb

Dario Dodić • srijeda, 18.04.2018.

Prvi današnji susret 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige igran je u Kranjčevićevoj gdje je Rudeš ugostio Lokomotivu. Bolje su susret otvorili domaći nogometaši, nadali su se novoj pobjedi, ali iz dva jedanaesterca Lokosi su stigli do preokreta i sva tri boda...

Nogometaši Rudeša nisu uspjeli stići do četvrte važne pobjede u nizu. Nakon trijumfa protiv Istre 1961, Osijeka i Rijeke Rudešani su kao domaćini poraženi od Lokomotive u Kranjčevićevoj. Nije susret bio bez ponešto dvojbenih situacija, no na kraju su Lokosi ipak pokazali više u 90 minuta igre.

Da su kojim slučajem domaći nogometaši dobru formu potvrdili novom pobjedom pobjegli bi Istri na pet bodova, možda i Cibaliji, ovisno o tome kako završi ogled Vinkovčana i Hajduka kasnije danas. Poveli su Rudešani, imali na otvaranju više od igre, no na kraju su izgubili, dva su gola primili s bijele točke.

Slika 1 od 1.

O dvojbenim situacijama mogu pričati i gosti, jer i pogodak Rudeša nije bez grijeha. Igrala se 15. minuta, ubacio je Lulić s desne strane, neznatno je glavom skrenuo loptu Budimir, na drugoj je vratnici u mrežu Lokosa šalje Samir Fazli. Teško je tvrditi sa stopostotnom sigurnošću, ali čini se kako je Budimir u trenutku igranja glavom bio u minimalnom zaleđu.

Uzvratio je odmah Radonjić, koji je bio jedan od junaka pobjede Lokomotive protiv Slaven Belupa u prošlom kolu - solidno je opalio, brani njegov pokušaj Čondrić iako je lopta išla s krive strane mreže.

Siguran je bio Čondrić i krajem prvog dijela kada ga je testirao Babić iz slobodnjaka. Mogli su Lokosi do izjednačenja u 42. minuti, lijepo su kombinirali po desnoj strani, Kastrati u sredini pronalazi Majera, koji slabim udarcem kvari odličnu prigodu, lopta odlazi kraj gola.

Bolju igru iz druge polovice prvog dijela nogometaši Lokomotive preslikali su i u nastavku. Bolje su igrali Lokosi, nekako su nestali s terena domaći nogometaši, što je ubrzo stiglo na naplatu.

Je li sudac Batinić ispravno dosudio jedanaesterac za Lokomotivu u 47. minuti teško je reći, ali domaći prije svega za pogodak moraju kriviti nonšalanciju Tonija Borevkovića. Prvo je krivo procijenio brzinu lopte, umjesto da je brzo očisti propustio ju je Čondriću iako nije bila ni blizu domaćeg vratara, prvi do nje stiže Babić, nekoliko puta važe Rudešovog braniča, zatim ga i prelazi, Borevković ga sapliće i Majer s bijele točke pogađa za 1:1.

Uslijedila je opsada Rudešovog gola, domaći se nisu previše zamarali napadom, odlučili su se čuvati bod, ali taktika im se nije isplatila. Nakon nekoliko dobrih pokušaja Lokosi do pogotka za vodstvo, a posljedično i pobjedu, stižu iz novog jedanaesterca.

Tek što je ušao u igru Ivan Krstanović je srušen u kaznenom prostoru Rudeša, krivac za najstrožu kaznu, koja se doimala puno čišćom od one kod prvog Lokomotivinog gola, bio je Glauder, s bijele točke za pobjedu Lokosa pogađa Bojan Knežević.

Do kraja susreta Lokomotiva je ostala bez kapetana, Ivan Šunjić je nakon prekršaja na Ivančiću izrekao neke ružne stvari sucu Batiniću, koji ga je u 83. minuti izravnim crvenim kartonom poslao na ranije tuširanje. Iz tog je prekršaja Rudeš jedini put zaprijetio Hendiji, Lulić iz slobodnog udarca šalje loptu malo preko gola.