Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 18.04.2018, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb

Dario Dodić • srijeda, 18.04.2018.

U derbiju 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Osijeka u Maksimiru su svladali Dinamo i već riješeno prvenstvo barem donekle zakomplicirali. Junaci momčadi Zorana Zekića bili su Gabrijel Boban i Marko Malenica..

Prvi gol koji je Dinamo primio otkako je klupu Modrih preuzeo Nikola Jurčević bio je dovoljan za prvi Jurčevićev poraz, poraz koji poprilično komplicira završnicu Hrvatski Telekom Prve lige, pogotovo ako Hajduk na Poljudu večeras uspije apsolvirati Cibaliju. Ne može se reći da Dinamo danas nije imao više nego dovoljno šansi, ali maestralni Marko Malenica zaključao je svoja vrata.

Nije neka tajna kako Osijek igra puno bolje kada ne mora probijati protivničku obranu, kada nije u ulozi favorita. Tako je bilo i danas, očekivala su se sva tri boda Modrih, ali momčad Zorana Zekića imala je drugačije planove.

Dan prije predstavljanja svog novog stadiona, koji će prema drugim stadionima u Hrvatskoj izgledati kao svemirski brod, iskoristili su Osječani nešto nonšalantniji pristup Jurčevićevih trupa. Krasno su po lijevoj strani kombinirali gosti u 15. minuti, lopta na kraju dolazi do Mirka Marića, koji u sredini poslužuje Gabrijela Bobana, napadač gostiju lako poentira za vodstvo Osijeka.

Ako ćemo iskreno, bilo je to sve što je Osijek napadački pokazao u Maksimiru. Probudili su se Modri, posebno je raspoložen bio Ante Ćorić, veznjak Dinama impresionirao je s nekoliko sjajnih poteza, ali i sjajni Ćorić nije se mogao mjeriti s fenomenalnim Malenicom.

Prvi Ćorićev pokušaj, iz 20. minute, nije niti stigao do Osijekovog vratara, u zadnji čas blokiraju ga Osijekovi braniči. Uslijedio je atraktivan pokušaj škaricama Soudanija, ali najbolji Dinamov igrač nije bio posve precizan.

Slika 2 od 2.

Najbolju prigodu za izjednačenje Dinamo je imao u posljednjim minutama prvog dijela. Odlično je s 25 metara tukao Ćorić, ali još bolje brani Malenica. Bio je to prvi dvoboj Malenice i Ćorića koji je otišao na stranu osječkog vratara.

Još je agresivnije u drugi dio krenuo Dinamo, nakon Ćorićevog ubačaja s lijeve strane Rrahmani s četiri metra glavom šalje loptu malo kraj desne vratnice Osijekovog gola. Nekoliko minuta kasnije iz slobodnjaka odlično puca Hajrović, lopta je išla pod gredu, ali ponovno sjajno reagira Osijekov vratar.

Jednak smo rasplet vidjeli i u 64. minuti, ponovno je opasno prijetio Ćorić, ali Malenica još jednom čudesnom reakcijom čuva mrežu netaknutom.

Slika 1 od 1.

Minute su odmicale, rezultat se nije mijenjao. Pokušao je Soudani i iz voleja i sa 16 metara poslao loptu kraj gola. Gojak je desetak minuta prije kraja bio precizniji, dobro je pucao glavom, ali ponovno je sjajno reagirao Malenica.

Mladi vratar Osijeka impresivnim je reakcijama ubio nade Modrima, nakon više od četiri minute Bebekove nadoknade označen je kraj sjajnog dana za osječki nogomet, bila je ovo izvrsna uvertira za sutrašnje predstavljanje novog stadiona.