Vodeni sportovi

Jug bez kiksa protiv Hannovera, pomogao i Olympiakos pobjedom protiv Brescije

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.04.2018.

Vaterpolisti Juga svladali su u Gružu Hannover i tako napravili novi korak prema završnom turniru Lige prvaka. Pravo na kiks nisu imali i uvjerljivim nastupom stigli su do važnih bodova.

Nastavlja se borba za mjesta koja vode na završni turnir Lige prvaka, a Jug je stigao do važne pobjede protiv Hannovera s kojom ostaje u krugu onih koji ovise sami o sebi do kraja grupne faze natjecanja.

Dubrovčani su jako dobro znali koliko bi im odnio poraz od Hannovera, nisu si smjeli dopustiti niti remi i tako su se od početka i postavili. Dobro su odrađivali posao u bazenu u Gružu te na kraju visoko slavili s 14:9.

Ova pobjeda je tim važnija kada se zna da je Brescia upisala poraz na gostovanju kod lidera Olympiakosa čime su Talijani pali na petu poziciju s dva boda manje od Juga i moskovskog Dinama.

Jug je protiv Hannovera krenuo snažno i odmah poveo s 4:0 pruživši gostima do znanja da nemaju baš što previše za očekivati od ovog dvoboja. Najviše što su se Nijemci uspjeli približiti bilo je na 5:3, ali odmah je Jug odgovorio golovima Jokovića i na poluvrijeme je odnio prednost 7:3.

U drugom poluvremenu domaćin je rutinski održavao prednost, još jednom je Hannover došao na dva gola zaostatka da bi Jug odgovorio serijom 4:0 i tako definitivno riješio pitanje pobjednika.

Četiri gola kod Juga postigao je Maro Joković dok su po dva dodali Loren Fatović, Vincenzo Renzuto i Hrvoje Benić. U gostujućem sastavu tri gola postigao je Julian Real.

U sljedećem kolu Jug bi mogao i matematički osigurati nastup na završnom turniru. Očekuje ga gostovanje kod posljednjeplasiranog Partizana, a istovremeno Dinamo dočekuje Olympiakos, a Brescia putuje u goste Barceloneti.