Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 18.04.2018, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 14 169
Suci: Ivan Vučković, Sanja Rođak Karšić, Robi Kezele, Četvrti sudac: Marko Linić

Petar Jenjić • srijeda, 18.04.2018.

Nogometaši Hajduka bez većih problema pred svojim su navijačima stigli do pobjede protiv posljednjeplasirane Cibalije. Bijeli su na mađarski pogon slavili s 4:0 i tako s nova tri boda došli na pet manje od vodećeg Dinama koji gostuje na Poljudu u nedjelju...

Ivan Miličević
58'
22
Frane Vitaić
69'

Nikola Marić
81'
Davor Rupnik

S nestrpljenjem čekamo nedjelju i novi hrvatski derbi, posljednji ove sezone, koji bi mogao donijeti odluku o novom prvaku. Hajduk je iskoristio pobjedu Osijeka protiv Dinama rutinskom slavljem protiv Cibalije čime je stigao do 61 boda, pet manje od Modrih. U slučaju Hajdukove pobjede na posljednji dan u tjednu, prvenstvo će ući u vrlo dramatičnu završnicu.

Večeras je na Poljudu momčad Željka Kopića bez prevelikog stresa zaključila dvoboj pobjedom 4:0, dominantnom predstavom od početka do kraja utakmice. Već na poluvremenu Hajduk je imao dva pogotka prednosti i mogao mirnije ući u nastavak susreta.

Splićani su dobro krenuli u susret i na mađarski pogon stigli do vodstva u 19. minuti. Nakon dva solidna pokušaja prema gostujućim vratima, Adam Gyurcso doveo je Bijele u vodstvo. Marko Futacs spustio je loptu za sunarodnjaka koji isprve s deset metara odličnim volejem trese mrežu.

Nizali su domaćini napade nakon postignutog pogotka, redovito dolazeći pred sam kazneni prostor Vinkovčana. Dva puta udarac je okušao Ahmed Said, no bez prave preciznosti. U 31. minuti nakon dobre akcije Gyurcso je proigrao Tomu Bašića u kaznenom prostoru, no igrač Hajduka puca preko gola.

Iako je Cibalia u 42. minuti opasno zaprijetila pokušajima Marka Dabre i Petra Rubića, već u sljedećem napadu Hajduk je okrunio dominaciju novim pogotkom. Ovoga puta asistent za prvi gol upisao se u strijelce, Bašić je ubacio s lijeve strane na peterac gdje se našao Futacs i skrenuo loptu u mrežu.

58. minuta donijela je novi krasan pogodak splitske momčadi, Josip Radošević povukao je loptu i s dvadesetak metara udaljenosti neobranjivo pogodio sami kut protivničkog gola.

Cibalia je opasno zaprijetila u 72. minuti, Ivan Miličević našao se u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, no njegov pokušaj brani Karlo Letica. Tri minute kasnije Bijeli istrčavaju brzu kontru, lopta je došla do Andrea Fomitschowa koji puca malo pored gola.

Stanje na semaforu do kraja se još jednom promijenilo, u sudačkoj nadoknadi Fran Tudor krasno je ubacio, a Gyurcso novim pogotkom okrunio još jednu odličnu utakmicu.