Branimir Korać • srijeda, 18.04.2018.

Burno je bilo u srijedu u Serie A gdje je Napoli smanjio zaostatak za Juventusom u borbi za naslovom prvaka, a utakmica kola odigrana je u Firenzi gdje je Lazio preokretom slavio s 4:3...

Massimiliano Allegri odlučio je izmiješati momčad i odmoriti dio igrača uoči velikog derbija protiv Napolija, no oni koji su dobili priliku u gostima kod Crotonea, nisu je iskoristili. Domaćin je izvukao remi odigravši 1:1, uzeo je važan bod u borbi za opstanak i Juventusu otkinuo dva u borbi za naslov prvaka.

Bili su gosti bolji protivnik, imali više prilika i loptu u nogama, ali dogodilo se isto ono što mu se dogodilo protiv madridskog Reala u Torinu, spektakularan pogodak škaricama koji je ovaj put Crotoneu donio bod. Strijelac je bio nigerijski napadač Simy u 65. minuti nakon čega je Juventus imao prilika za vraćanje prednosti na svoju stranu, ali nije ih iskoristio.

Inače Juventus je vodio od 17. minute golom Alexa Sandra koji je lijepo skrenuo loptu u mrežu nakon ubačaja Douglasa Coste. Mario Mandžukić nije bio u konkurenciji za nastup, no protiv Napolija trebao bi igrati. Allegri ovdje nije koristio niti Buffona, Chiellinija, Khediru, a oporavljeni Bernardeschi ušao je u nastavku. Na drugoj strani Ante Budimir i dalje nije u konkurenciji zbog ozljede.

Juventusov kiks iskoristio je Napoli koji je s 4:2 svladao na svom travnjaku Udinese. Ovom pobjedom Napoli je smanjio zaostatak za Juventusom na samo četiri boda, a u sljedećem kolu mogla bi pasti odluka o prvaku Italije kada Juventus dočekuje upravo Napoli. Ako sastav iz Napulja uzme puni plijen u Torinu, borba za naslov apsolutno će se zakomplicirati s obzirom da Juventus nakon toga još mora u goste kod Intera i Rome.

Napoli nije imao jednostavan posao protiv Udinesea i slavio je preokretom u drugom dijelu. Gosti iz Udina dva puta su vodili, a strijelci su bili Jakub Jankto i Svante Ingelsson, ali Lorenzo Insigne i Raul Albiol vraćali su Napoli u egal. U zadnjih 20 minuta domaćin je ipak okrenuo rezultat golovima Arkadiusza Milika i Lorenza Tonellija dodatno ohrabreni pogotkom Crotonea protiv Juventusa. Marko Rog kod domaćina ušao je u 81. minuti umjesto Piotra Zielinskog, a kod gostiju Andrija Balić i Stipe Perica odradili su cijelu utakmicu.

Roma je na svom stadionu bila bolja od Genoe i nastavlja bitku za trećim mjestom. Ova borba vodit će se vjerojatno do posljednjeg kola, a ravnopravno u njoj sudjeluju i Lazio i Inter.

Protiv Genoe Rimljani su poveli pogotkom Cengiza Undera u 17. minuti da bi u početnim minutama drugog poluvremena Ervin Zukanović autogolom nakon kornera povisio prednost Rome na 2:0. U 61. minuti gosti su kaznili pogrešku Rimljana, Gianluca Lapadula na kraju je prebacio istrčalog Alissona i smanjio na 2:1. No bilo je to sve od Genoe, do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Embed from Getty Images

Burno je bilo u Firenzi gdje je Fiorentina poražena od Lazija s 4:3. U sjajnoj utakmici u prvih 15 minuta viđena su dva crvena kartona, a nakon toga čak sedam golova i preokret Rimljana.

U sedmoj minuti Marco Sportiello zaradio je crveni karton zbog igranja rukom van 16 metara, ušao je mladi Bartlomiej Dragowski i u prvom ovosezonskom nastupu u Serie A primio je četiri gola. No Lazio je samo sedam minuta imao igrača više, u 14. minuti Alesaandro Murgia srušio je kao zadnji igrač Federica Chiesu i zaputio se u svlačionicu.

Do 30. minute Fiorentina je pobjegla na 2:0 golovima Jordana Veretouta, no Lazio je u završnici prvog dijela ipak preko Luisa Alberta i Martina Caceresa poravnao na 2:2. Odmah na startu drugog dijela domaćin ponovno dolazi do prednosti, a hat-trick je zaključio Veretout, ali niti to nije Fiorentini bilo dovoljno, Felipe Anderson i Alberto napravili su preokret i donijeli pobjedu Laziju.

Milan je upisao četvrti uzastopni remi i to ovaj put kod Torina. Ovim remijem i borba za šesto mjesto prilično se komplicira te se četiri momčadi nadaju kako bi ga mogle uhvatiti. Nikola Kalinić u gostujućem sastavu bio je na travnjaku do 74. minute.

Torino je trebao povesti već u četvrtoj minuti kada je dosuđen kazneni udarac, ali Andrea Belotti zatresao je gredu. Kaznio je to u devetoj minuti Giacomo Bonaventura koji dovodi goste u vodstvo koje su držali sve do 70. minute kada Lorenzo De Silvestri zabija za 1:1.