Premier liga, 35. kolo, 18.04.2018, 20:45 h
Bournemouth
Bournemouth 0:2 Manchester United
Manchester United

Branimir Korać • četvrtak, 19.04.2018.

Kao što je i obećao, Jose Mourinho prilično je izmijenio momčad u odnosu na poraz od West Bromwich Albiona i to mu je donijelo rezultata. United je slavio kod Bournemoutha s 2:0...

Poraz od West Bromwicha nije dobro sjeo Joseu Mourinhu, posljednjeplasirana momčad prvenstva odigrala je dobru utakmicu na Old Traffordu i iskoristila očajan dan dobrog dijela domaćih igrača. Na taj način Manchester City je potvrdio titulu prvaka što je bila samo dodatno sol na ranu Uniteda.

Na gostovanju kod Bournemoutha Mourinho je tražio pobjedu, a neki od onih koji su razočarali protiv West Broma preselili su na klupu. Tako je klupa Uniteda bila Bailly, Blind, Young, Matić, Sanchez, Lukaku, redom s igračima koji bi uglavnom u većini momčadi bili stalni starteri.

Manchester kod Bournemoutha u prvih pola sata nije napravio gotovo ništa, a onda je iz prve prave prilike poveo. Nakon dobre akcije Andera Herrere i Jessea Lingarda, lopta je na kraju došla do Chrisa Smallinga koji iz blizine zabija za vodstvo.

Embed from Getty Images

Do kraja prvog dijela Bournemouth je bio bolji i opasniji, stvorio je nekoliko dobrih prilika, ali nije svladao Davida De Geu.

U drugom poluvremenu domaćin je tražio kazneni udarac kada je Shaw zaustavio Wilsona u 16 metara, ali sudac nije ništa dosudio. U drugom dijelu bilo je manje prilika, a jednu od rijetkih gosti su iskoristili. U 71. minuti Paul Pogba dobro je pronašao Romelua Lukakua koji podiže na 2:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a United je s ova tri boda zadržao prednost nad prvim pratiteljima u borbi za drugo mjesto.