Favoriti ostvarili uvjerljive pobjede, gosti bez boda u Trećoj HNL Jug

Ivan Šola • četvrtak, 19.04.2018.

Odigrano je 25. kolo Treće HNL Jug u kojem su većinom favoriti došli do pobjeda. Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Splita koji su u derbiju kola razbili Primorac iz Stobreča. Vodeća Croatia ostvarila je i 13. domaću pobjedu u isto toliko utakmica, dok su nogometaši Zadra teniskim rezultatom savladali Zagoru iz Unešića. Derbi začelja odigrano je u Sinju gdje je domaći Junak došao do velika tri boda u borbi za ostankom u ligi.

Do 11. prvenstvenog slavlja stigli su nogometaši Uranije iz Baške Vode koji su pred svojim gledateljima zasluženo porazili Neretvanac 2:0. Mreže su mirovale sve do 26. minuti kada je Mario Zebić iskoristio neopreznost u gostujućoj obrani i rutinski poslao loptu u mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 72. minuti kada je glavni sudac utakmice Marko Bilušić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 2:0 bio je Joško Topić.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Stanovima gdje je domaći Zadar teniskim rezultatom svladao Zagoru iz Unešića 6:3. Igrala se 14. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Nino Alegić Vučemilović. Do kraja poluvremena domaćini se vraćaju u egal zgoditkom Karla Torbarine. Na početku drugog dijela gosti u razmaku od tri minute zahvaljujući Bruni Bitunjcu i Ivanu Vukoviću odlaze na veliku prednost od 1:3. Zadrani se vrlo brzo vraćaju u igru kada Karlo Torbarina do 63. minute postiže još dva zgoditka za 3:3. Do kraja utakmice gosti su potpuno potonuli, što su domaćini maksimalno iskoristili i uvjerljivo slavili. Mrežu Zagore redom su tresli Dragan Župan, Antonio Repić i Branko Čubrilo za konačan rezultat utakmice 6:3.

Do vrlo važne pobjede stigli su nogometaši Imotskog koji su na domaćem terenu ostvarili tek šestu prvenstvenu pobjedu savladavši Jadrana iz Ploča 2:0. Junak utakmice bio je domaći igrač Ivan Prskalo koji je golovima u 18. i 80. minuti donio svojoj momčadi velika tri boda u borbi za ostankom u ligi.

Derbi sredine tablice odigran je na Korčuli gdje su nogometaši domaćeg Zmaja zasluženo savladali Hrvace s visokih 3:0 i tako upisali desetu prvenstvenu pobjedu. Mreže su mirovale sve do 73. minute kada je glavni sudac utakmice Drago Mikulić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Nemanja Šešlija. Samo šest minuta kasnije domaćini su povisili prednost na 2:0 zahvaljujući Marku Vrkiću. Pitanje pobjednika riješeno je u 84. minuti kada je konačan rezultat utakmice 3:0 postavio Jakov Marinović.

Derbi začelja odigran je u Sinju gdje je domaći Junak došao do velike pobjede protiv izravnog konkurenta gostujuće momčadi iz Dubrovnika. Gosti su šokirali domaćine već u osmoj minuti kada je Ivo Caput zatresao mrežu za 0:1. Međutim do kraja poluvremena domaćini su u potpunosti okrenuli rezultat. Prvo je u 31. minuti Leo Andrić zabio za 1:1, da bi samo četiri minute kasnije Andrija Bandalo zatresao mrežu za 2:1. Pitanje pobjednika domaćini su riješili u 66. minuti kada je Andro Vuleta postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Do 13. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Primorca iz Biograda koji su na domaćem terenu porazili Kamen 2:0. Gostujući su se nogometaši vrlo dobro držali sve do 48. minute kada je Antonio Brzoja doveo domaću momčad u vodstvo. Do kraja utakmice gosti su bili vrlo blizu izjednačenja, ali je u 87. minuti Ivica Zelić iz kaznenog udarca potvrdio pobjedu domaćina.

Lider prvenstva Croatia iz Zmijavaca nastavlja niz neporaženosti na domaćem terenu, ovoga puta bili su bolji od posljednjeplasiranog Vala 3:1. Domaćini su stigli u vodstvo u 22. minuti kada je Tomislav Mrkonjić precizno poslao loptu u gostujuću mrežu. Do kraja poluvremena gosti se vraćaju u egal zahvaljujući Mateu Baturini koji je iskoristio kiks domaće obrane. Ipak bolja igra domaćina u drugom poluvremenu okrunjena je u 54. minuti kada svojim drugim zgoditkom Tomislav Mrkonjić vraća Croatiju u vodstvo. Samo pet minuta kasnije konačan rezultat 3:1 postavlja Ante Ćapin.

Derbi kola odigran je u Parku Mladeži gdje je Split kao domaćin upisao uvjerljivu pobjedu savladavši Primorac iz Stobreča s visokih 5:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 22. minute kada su domaćini zahvaljujući dvostrukom strijelcu Juanu Manuelu Varei i Stjepanu Salapiću vodili 3:0. Igrala se 69. minuta utakmice kada je Ivo Boban zatresao domaću mrežu za 3:1. Do kraja utakmice mrežu gostujućeg vratara Domagoja Markulina tresli su Emanuel Rossetto i Marin Bakić za konačan rezultat 5:1.