Premier liga, 35. kolo, 22.04.2018, 14:30 h
Arsenal
Arsenal 4:1 West Ham
West Ham

Sportnet • nedjelja, 22.04.2018.

Iako je samo osam minuta prije kraja rezultat utakmice 35. kola Premierlige između Arsenala i West Hama bio 1:1, u samoj završnici gosti su se raspali i Arsenal je zasluženo slavio...

PIŠE: Jan Šneler

Nakon što je neki dan najavio povlačenje s mjesta trenera Arsenala, Arsene Wenger danas je slavio protiv West Hama. Iako su Čekićari imali pozitivan rezultat do 82. minute, u finišu utakmice Topnici su ih potopili te na kraju slavili s 4:1.

Uzbudljivo je bilo prvo poluvrijeme. Iako niti jedna momčad nije postigla gol, prilika nije nedostajalo. Samo u prvih pola sata dvoboja, tri odlične prilike imale su momčadi iz Londona. Prvo je Laurent Koscielny pucao glavom u 10. minuti, no centimetri su ga dijelili od pogotka. Nekoliko minuta kasnije, puno konkretniju priliku imao je West Ham, ali udarac Cheikhoua Kouyatea pogodio je gredu.

Embed from Getty Images

U 23. minuti izglednu priliku imao je Hector Bellerin, no njegov udarac nije bio odviše precizan. Dosta aktivan u prvom dijelu bio je Danny Welbeck čija dva pokušaja nisu pronašla put do mete. Nekakav sukus prvog dijela bio bi da su obje momčadi imale svoje prilike iako je Arsenal sigurno trebao voditi barem dva razlike.

Sve što smo propustili vidjeti, ili bolje rečeno što su igrači propustili pogoditi u prvom dijelu, došlo je na naplatu u nastavku. Niti šest minuta nakon odmora, Arsenal dolazi do vodstva. Granit Xhaka izveo je korner, a na udaljenosti od desetak metara, Nacho Monreal iz poluvoleja pogodio gol. Konačno je Arsenal došao do vodstva i činilo se kako će sada konačno opuštenije igrati i s manje grča dolaziti u završnicu.

Ipak, šok na Emiratesu. Arsenal vodi, Arsenal ima dominaciju, ali West Ham izjednačuje. Gužva je bila oko Arsenalova gola, nekoliko puta je obrana Topnika izbijala loptu, no ona konačno dolazi do Manuela Lanzinija koji lijepo pronalazi Marka Arnautovića, a ovaj pomalo iskosa silovito pogađa za 1:1.

Čekićari su izjednačili, a Arsenal nastavio s pritiskom nastojeći doći do punog plijena. U igru je ušao i Pierre-Emerick Aubameyang te se Wenger nadao da se bolja igra mora isplatiti. Konstantno je napadao Arsenal, prilika je bilo dosta no od gola ništa. Pitanje je kako bi sve to završilo da se nije dogodila katastrofalna greška West Hamove obrane i vratara Joe Harta.

Aaron Ramsey je uputio centaršut, koji je išao prema golu, ali ne prevelikom brzinom. Misleći da će loptu izbiti obrambeni igrač, i obrnuto da će ju uhvatiti Hart, West Hamovi igrači su nepomično stajali te je lopta otišla u gol. Taj pogodak očito je uznemirio goste i tu kreće njihov potpuni pad.

Za vodstvo 3:1 iz vrlo teške pozicije iskosa pogađa Alexandre Lacazette uz još jednu ne pretjerano dobru reakciju Harta. Isti igrač postavio je konačnih 4:1 minutu prije kraja utakmice nakon što ga je lijepo u šesnaestercu pronašao Ramsey.