Dario Dodić • nedjelja, 22.04.2018.

Očekuje nas napeta završnica Serie A. Dok Juventus i Napoli nastavljaju bitku za titulu, ispod njih se vodi velika borba za Ligu prvaka. Inter i Lazio upisali su bitne pobjede, u Interovoj je pogotkom sudjelovao Ivan Perišić dok će Ivan Strinić po lošemu pamtiti poraz od Lazija...

Inter i Lazio vode veliku bitku s Romom za mjesta u Ligi prvaka iduće sezone. I milanski i rimski sastav ubilježili su pobjede u sklopu 34. kola Serie A, iako se Inter poprilično više za istu morao namučiti.

Momčad Luciana Spallettija na jedvite je jade slavila u Veroni protiv Chieva. Susret je završio 2:1, a drugi pogodak Intera postigao je Ivan Perišić.

Ključnu rolu u pobjedi Intera zaprvo je imao vratar milanske momčadi Samir Handanović, koji je u prvom poluvremenu s nekoliko sjajnih obrana sačuvao mrežu netaknutom i omogućio napadačima da kreiraju pobjedu u drugom dijelu.

Na otvaranju drugog poluvremena poveo je Inter. Sve je poteklo od Marcela Brozovića, hrvatski si je reprezentativac odlično napravio prostora na rubu kaznenog prostora i još bolje opalio na gol Chieva. Obranio je na jedvite jade njegov pokušaj odlični Sorrentino, ali nisu ga ispratili njegovi braniči, lopta se odbija do D'Ambrosija koji poslužuje Maura Icardija, Icardi lagano pogađa za vodstvo Intera.

Inače, ovo je već 26. gol Icardija u sezoni, posljednji Interov igrač prije njega koji je u jednoj sezoni Serie A postigao 26 ili više golova bio je Angelillo u sezoni 1958./1959.

Ni deset minuta kasnije bilo je već 2:0. Lijepo su kombinirali gosti po desnoj strani, lopta na kraju stiže do Rafinhe, ovaj je prosljeđuje do Ivana Perišića koji lagano zabija za 2:0.

Nije lako priveo kraju utakmicu Inter. U 90. minuti Stepinski vraća domaće u život smanjivši na 2:1. Igrala se poprilična sudačka nadoknada, imao je Birsa dobru priliku osigurati bod Chievu, ali bio je neprecizan duboko u sučevom dodatku.

Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta, dok je Perišić igru napustio u 89. minuti.

Za razliku od dvoboja Chieva i Intera u susretu Lazija i Sampdorije jedini Hrvat na travnjaku neće biti spominjan u pozitivnom kontekstu. I drugu utakmicu zaredom Ivan Strinić dobio je priliku od prve minute u dresu Sampdorije, ali u najmanju ruku nije se iskazao.

Vrlo slabim reakcijama Strinić je pomogao Laziju do lagane pobjede. Krivac je hrvatski reprezentativac za prvi i drugi gol Rimljana, vrlo je loše reagirao i kod gola Milinković-Savića (32'), ali i De Vrija (43').

U samoj završnici utakmice Lazio je dodatno podebljao prednost, poentirao je dvaput Immobile za konačnih 4:0. Strinić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem sastavu.

Nogometaši Udinesea izgubili su 11. uzastopnu utakmicu u prvenstvu. Danas su na svom travnjaku izgubili protiv Crotonea, kojemu bi ova tri boda mogla značiti ostanak u Serie A.

Dobro su krenuli domaći, poveli su preko Lasagne već u šestoj minuti, ali su već u idućem napadu pokleknuli, pogodio je Simy za 1:1. U samoj završnici susreta Faraoni donosi veselje gostima, zabija za konačnih 2:1.

Andrija Balić je kod Udinesea ušao u igru u 71. minuti, dok je Stipe Perica poraz momčadi iz Udina odgledao s klupe.