Opatija ne pušta vrh, derbi u Maksimiru bez pobjednika

Ivan Šola • ponedjeljak, 23.04.2018.

Odigrano je 25. kolo Treće HNL Zapad u kojem su većinom favoriti došli do pobjeda. Vodeći trio Opatija, Vinogradar i Dubrava sigurno su došli do novih pobjeda i tako nastavljaju utrku za drugom ligom. Derbi kola odigran između Maksimira i Kurilovca završio je bez pobjednika, isto tako bodove su podijelili Krk i Dugo Selo. Kvartovski derbi odigran u Španskom pripao je nogometašima Haška, dok su do velikih bodova spasa stigli nogometaši Vrapča pobjedom u Pazinu. U preostale dvije utakmice Trnje i Zagorec su došli do nova tri boda savladavši na domaćem terenu Zagreb, odnosno Jadran iz Poreča.

Do druge uzastopne, a ukupno pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vrapča koji su na gostovanju u Pazinu šokirali domaću Pazinku. Gosti su stigli u vodstvo u 11.minuti utakmice kada je domaći branič Toni Pinčan nespretno reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena domaćini se vračaju u egal, igrala se 27.minuta kada je Patrick Rabar iskoristio neopreznost gostujuće obrane i postigao pogodak za 1:1. U nastavku utakmice mreže su mirovale do 62.minute kada je goste u novo vodstvo doveo Marko Radanović. Tračak nade Pazinke u pozitivan rezultat upropastio je Ivan Batel koji je u 77.minuti zaradio drugi žuti karton, i tako napustio teren prije kraja utakmice.

Novu pobjedu ostvarili su igrači Zagorca iz Krapine koji su na domaćem terenu zasluženo došli do tri boda savladavši Jadrana iz Poreča 2:0. Igrala se 19.minuta utakmice kada je najbolji napadač domaće ekipe Matija Smrekar doveo Zagorec u vodstvo 1:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 60.minuti kada je konačan rezultat 2:0 postavio Filip Hanžić. Do kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Pavle Đurić.

Važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Trnja koji su pred svojim gledateljima porazili Zagreb 2:1. Gosti su došli u prednost već u petoj minuti kada je Matko Budan iskoristio neopreznost domaće obrane i zatresao mrežu za 0:1. Do poravnanja Trnje je došlo u 48.minuti vrlo lijepim zgoditkom Hrvoja Cindrića. Samo deset minuta kasnije za potpuni preokret domaćina pobrinuo se Vlatko Martinović. Do kraja utakmice domaćini su mogli slaviti i uvjerljivije, ali nedostajalo je preciznosti u završnici akcije, pa se mreže više nisu tresle.

Do rutinskog slavlja stigli su nogometaši Dubrave koji su pred svojim gledateljima savladali posljednjeplasiranu Segestu 2:0. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada su domaćini postigli oba zgoditka i tako ostvarili 14.prvenstvenu pobjedu. Domaćini su slomili otpor gostiju u 17.minuti kada je Marin Mudražija savladao vratara Segeste Filipa Skendera za 1:0. Dvadesetak minuta kasnije Muhamed Alghoul udvostručio je prednost Dubrave, što će se kasnije ustanoviti kao konačnim rezultatom utakmice.

Podjela bodova viđena je na otoku Krku gdje su istoimeni domaćin i Dugo Selo u vrlo zanimljivoj utakmici odigrali bez pobjednika 1:1. Na prvi pogodak čekala se osma minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Andrej Bešlić. Do kraja poluvremena bolja igra domaće momčadi okrunjena je u 38.minuti kada je Josip Buršić zatresao gostujuću mrežu za 1:1. U nastavku utakmice obje su momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Kvartovski derbi odigran je u Španskom gdje su istoimeni domaćini u zadnjim sekundama utakmice izgubili od momčadi s Pešćenice. U vrlo borbenoj i dinamičnoj, te na trenutke gruboj utakmici presudila je greška domaće obrane na samom kraju, koju su gosti znalački iskoristili. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Emanuel Blažević.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Vinogradara koji su na gostovanju u Labinu tek u završnici susreta potvrdili slavlje nad domaćim Rudarom. Igrala se treća minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Ivan Kazimir Filipović. U nastavku utakmice domaćini su pokušavali doći do poravnanja, ali su se gosti uspješno branili, te u završnici kaznili Rudar za promašaje. Pitanje pobjednika riješeno je u 87.minuti kada je Marko Povrženić zatresao domaću mrežu za 0:2, a konačnih 0:3 postavio je Ivan Miličević u 90.minuti.

Vodeća momčad prvenstva Opatija ostvarila je 16.prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu vrlo čvrste goste iz Vrbovca. Mreže su mirovale sve do 58.minute kada je domaćine u vodstvo doveo Danijel Lazić, a samo sedam minuta kasnije Sandro Ugrina povisio je prednost Opatije na 2:0. U 66.minuti gosti su ostali s igračem manje kada je crveni karton zaradio Ivan Bojčić. Do kraja utakmice Vrbovec je uspio sam uljepšati poraz, igrala se 82.minuta kada je konačan rezultat 2:1 postavio Josip Colarić.

Derbi kola odigran je u Maksimiru gdje su istoimeni domaćin i Kurilovec u vrlo zanimljivoj i borbenoj utakmici podijelili bodove. Domaćini su poveli već u 11.minuti kada je Stjepan Krznar neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0. Samo deset minuta kasnije gosti se vraćaju u egal zgoditkom Mateja Kelave. Do kraja utakmice domaćini su bili nešto bliži pobjedi, ali se mreže više nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ove dvije momčadi.