Genoa
Genoa 3:1(1:0) Verona
Verona

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.04.2018.

Genoa je u sklopu 34. kola talijanske Serie A na domaćem terenu bila bolja od pretposljednje Verone kojoj spas od ispadanja postaje sve dalje i dalje. Domaćin je slavio s 3:1 i tako dodatno pogurao goste prema drugoj ligi. Iz same završnice susreta vrijedi izdvojiti krasan pogodak Gorana Pandeva...

Treću pobjedu u posljednjih pet prvenstvenih dvoboja upisala je Genoa koja čvrsto drži sredinu tablice. Večeras je pred svojim navijačima s 2:1 svladala pretposljednju Veronu koja je u jako velikim problemima - od 17. mjesta udaljena je šest bodova.

Utakmica nije mogla bolje početi za domaću momčad koja je nakon sedam minuta igre stigla do vodstva. Diego Laxalt proigrao je Iurija Medeirosa, a Portugalac krasnim udarcem s dvadesetak metara matirao protivničkog vratara. Treći je ovo pogodak Genoe u posljednje četiri utakmice koji je stigao udarcem izvan kaznenog prostora. U cijeloj sezoni postigli su ukupno pet.

Unatoč podjednakom posjedu lopte domaćin je ostavljao dojam da je u kontroli utakmice. Ipak, kazna je mogla uslijediti u samoj završnici poluvremena kada je veliku priliku propustio Romulo, talijanski nogometaš pucao je glavom preko gola.

U prethodnih šest utakmica Verona je poentirala samo jednom, i to iz kaznenog udarca. Danas je to ponovila nakon što je Oscara Hiljemarka lopta napucala u ruku u vlastitom rukom. Siguran izvođač u 64. minuti bio je Romelu.

Ipak, domaćin je 14 minuta kasnije uspio doći do drugog pogotka i u konačnici do sva tri boda. Darko Lazović proigrao je Danijela Bessa koji iz blizine pogađa protivničku mrežu. U samoj završnici susreta domaćin je postigao i treći gol, Goran Pandev majstorski je prebacio gostujućeg vratara i s dvadesetak metara udaljenosti upisao se u strijelce

Bruno Petković ušao je u igru za gostujuću momčad u 63. minuti umjesto Matosa.